Tee lähemat tutvust meie tublide vabatahtlikega 20. märts 2018

ELF värbab taas juurde uusi talgujuhte, saeministreid ja tänavu esmakordselt ka annetustekogujaid, et talguvankri vedamine jätkuvalt ladusalt kulgeks. Kui see pakkumine tekitab sinus huvi, kuid sa pole veel kindlale otsusele jõudnud, soovitame lugeda meie praeguste vabatahtlikke muljeid tööst ja talgutest.

Liina Remm

Talgujuht aastast 2013


Hakkasin talgujuhiks, sest tahtsin loodust kaitsta ja teistega jagada oma teadmisenatukesi looduse kohta, õues tööd teha ja toimetada-asjatada rohkem kui talgulisena.
Vabatahtlik töö ELFis on viinud mind paljude toredate inimesteni, keda tean, võin usaldada. Olen näinud looduskaitset mitme kandi pealt ja see on ärgitanud laiemalt mõtlema. Olen saanud teha seda, mille pärast talgujuhiks hakkasin ning saanud tagasi palju rohkem, kui olen suutnud anda. Arendavad on olnud ka talgujuhtide koolitused: esmaabi, juhtimise-suhtlemise ja tööriistade käsitlemise õppetunnid. Talgujuhtimise kogemus on andnud julgust ja enesekindlust täitsa oma talguid korraldada. On olnud ka raskeid ja ebameeldivaid hetki, aga siis on alati aidanud talgujuhtide koolitusel jagatud juhis: hea talgujuht pole mitte see, kel ühtegi probleemi ette ei tuleks, vaid see, kes suudab neis olukordades lahenduse leida.


Kaia Kask

Talgujuht aastast 2013

Esimestel talgutel käisin talgulisena 2011. aastal. Talgujuhiks kandideerisin kaks aastat hiljem ja osutusin valituks! See vabatahtliku talgujuhi amet tundus huvitav ja ühtlasi enese mugavustsoonist väljumine. Mind paelusid need kohad ja inimesed, kes tulevad talgutele ja annavad oma panuse. Seltskond on kirju, kuid ühise eesmärgiga. Vabatahtliku talgujuhi töö on toonud palju uusi tutvusi ja teadmisi. Ühtlasi kasvatanud mind. Iga juhitud talgu on omamoodi ja ükski koht ei sarnane eelnevaga! Tänu sellele olen kaotanud suuremaid tükke oma südamest ja jätnud need näiteks Abrukale, Kesselaiule ja Osmussaarele. Kuigi mul on tunne, et terve Eesti on neid kaotatud tükikesi täis, kus mul on olnud võimalus talguid juhtida. Olles vabatahtlik talgujuht, läbib su keha protsessi, mille tõttu mitte miski ei ole enam endine, sest sa oled millegi võrra rikkam!


Kadri Aller

Talgujuht aastast 2013

Olin juba aastaid silmanurgast talgutega seonduvaid uudiseid jälginud, kuid ei saanud muude tegemiste kõrvalt osalemiseks mahti. 2012. aasta suvel sattusin lõpuks esimest korda elus ELFi talgutele ja jäin nii vahvast üritusest muidugi kohe sõltuvusse: samal hooajal sai väisatud veel kaht talgut ning juba järgmisel aastal talgujuhiks kandideeritud. Enne talgujuhiks hakkamist olin juba pikemat aega mõelnud kuskil vabatahtlikuna tegutsemise peale, sest ma ei tahtnud elada elu, kus ma ainult võtan, vaid soovisin omalt poolt ka midagi ühiskonnale tagasi anda. Paadunud introverdina hoidis mind varemalt vabatahtlikest tegevustest tagasi suhtlemishirm ning naiivselt uskusin, et ELFis looduse heaks töötades pole suhelda tarvis. Muidugi mõista oli minu arvamus selles osas ekslik, kuid sain aru, et pole see suhtlemine midagi nii hull asi. Vastupidi - sain hoopis juurde arvukalt uusi vahvaid sõpru-tuttavaid ning ka teadmised loodusest on hüppeliselt kasvanud. Soovitan soojalt!Kui soovid ise ELFi tegemistes kaasa lüüa talgujuhi, saeministri või annetustekogujana, siis uur tingimuste kohta lähemalt siit ning saada oma sooviavaldus meile hiljemalt 26. märtsiks.

Värsket

  • ELFi talgutel on tänavu soode teema-aasta 25. mai 2020

    Juba 2011. aastast alates on ELFi talguhooaeg olnud igal aastal pühendatud ühele kindlale kaitsealusele liigile või kooslusele, et juhtida tähelepanu nende kaitsmise vajalikkusele. Tänavu on järg jõudnud soode kätte ning ELFi 2020. aasta talgud, mis on ühtlasi meie 21. hooaeg, on kuulutatud soode teema-aastaks.
    Loe edasi

  • Värbame uusi vabatahtlikke talgujuhte ja saeministreid 20. veebruar 2020

    Eestimaa Looduse Fond pakub vabatahtlikele suurepärast väljakutset enese proovile panekuks. Kas huvitud loodusest ja soovid anda oma panuse kodumaiste pärandmaastike ning haruldaste liikide säilimisel? Kui sa otsid uusi väljundeid, ei pelga sealjuures teel ette tulevaid raskuseid ning oled valmis inimesi juhtima, siis on meil midagi just Sinu jaoks. Tegutsemine vabatahtliku talgujuhi või saeministri ametikohal on oivaline viis Eesti loodust kaitsta, sealjuures hulganisti uusi sõpru leides ning põnevaid kodumaa paiku väisates.

    Loe edasi