Peeter Suure korraldusel Tallinna ümbrusse rajatatud suurejoonelised kaitserajatised ei leidnud kunagi sõjalist kasutust. Ent enda teadmata on see kuulus valitseja teinud suure teene Põhja-Eesti nahkhiirtele.

Peeter Suure ideedest sündinud maa-alustes kaitserajatistes talvitub kokku tuhandeid nahkhiiri, kuuest erinevast liigist.

Nahkhiirte suuremad talvituskohad on Eestis looduskaitse all – neis kehtivad sügisest kevadeni liikumispiirangud. Hädatarvilike talvituskohtade säilimiseks ei tohi sulgeda nende sissepääse ega järsult muuta väljakujunenud maastikku, sest selle järgi leiavad nahkhiired koopasse tee.

Seekordsed talgud viivad meid Tallinnast läände Laagri ja Humala käikude juurde, kus aitame taastada ja korrastada just selliseid talvitumispaiku. Talgutöödeks saavad olema kinniaetud koopakäigu avamine Laagris ning prügi ja võsa eemaldamine koopa sissepääsust Humalas. Lisaks tööle heidame pilgu koos nahkhiirte hea tundja Lauri Lutsariga nahkhiirte salapärasesse maailma ning käime uudistamas koobastes. Õhtul kütame ka sauna, mõnusat äraolemist pakub Vääna Külakoda. Talgulisteks on teretulnud nii eesti kui vene keele kõnelejad.

Talgujuht on Mart Simisker.

Nahkhiiretalguid aitavad rahastada Vabaühenduste Fond, RMK ning paljud head toetajad, kes Swedbank'i annetuskeskkonna kaudu oma panuse andnud.

Vabaühenduste fond on rahastatud Islandi, Liechtensteini ja Norra poolt EMP finantsmehhanismi ning Norra finantsmehhanismi vahendusel. Toetust koordineerib Avatud Eesti Fond.

Osalemiseks palume registreeruda ning tasuda osalustasu lehe all ääres toodud arveldusarvele!

Registreerumine on lõppenud!

Nahkhiiretalgud Harjumaal
 • Ööbimine:
  Vääna Külakojas mattidel (matid ja magamiskotid tuleb ise kaasa võtta).
 • Toitlustus:
  Kolm korda päevas, toidu valmistab kokatädi.
 • Kaasa võtta:
  Magamiskott ja -matt, tööks sobivad riided ja kummikud, soojad vahetusriided, saunatarbed. Teretulnud on muusikariistad, lauamängud jms.
 • Osavõtutasu:
  Vastavalt Sinu võimalustele 150 kr või 300 kr (sh käibemaks), eurodes vastavalt 9,6 või 19,2 EUR.
 • Hinna sees:
  Toitlustamine, majutus, transport (alates kogunemispaigast), saun.
 • Registreerumine lõpeb:
  Grupi täitumisel või hiljemalt 7. septembril.
 • Kogunemine:
  Reede õhtupoolikul Tallinnas (üksikasjade täpsustamiseks võtab registreerunutega ühendust talgujuht).
 • Grupi suurus: 12
 • Vaata lisaks: Loe lähemalt lugu nahkhiirtest Eesti Looduses