Kolmandat aastat järjest algab ELFi suvine talguhooaeg Pärnumaa lõunaserva jäävate soode keskel. Vana-Järvel asuvas Nigula keskuses on aastakümneid toimetatud selle nimel, et meie soode kui ainulaadse ja puutumatu põlislooduse tunnusmärkide käsi hästi käiks

Et rabal pole rahvust, on viimastel aastatel usinasti edendatud  Eesti ja Läti looduskaitsjate koostööd sooalade uurimisel ja kaitsmisel. Oma panuse sellesse tänuväärsesse üritusse annavad ka talgulised. Talguliste abi on tarvis Ruunasoo vanade kuivenduskraavide tammitamisel, et taastuks soo algne, looduslik seisund. Kahel eelmisel suvel rajatud tammid on toiminud väga hästi ning töö ootab järge. Tamme teeme turbapätsidest. Sobivaid töölõike jagub kõigile, olenemata soost või ihurammust.

Vabal ajal saab teha tutvust Nigula ja Sookuninga rabadega, matkata laudrajal, käia linnutornis päikseloojangut püüdmas ning nautida saunaleili. Jõhvikaks Põhja-Liivi talgutordil on rabamatk Agu Leivitsa juhtimisel.

Kaunist loodust ja looduskaitsealasid jagub siinkandis kuhjaga -  Eesti-Läti piiril asuvasse Põhja-Liivi märgalade kompleksi kuuluvad Nigula, Sookuninga ja Ziemelu Purvi (Põhja sood) looduskaitsealad on kõik arvatud ka rahvusvahelise tähtsusega Ramsari märgalade hulka.

Talgujuhid on Indrek Kuuben ja Jelena Utitsõna.
Talguid toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Osalemiseks palume registreeruda ning tasuda osalustasu lehe all ääres toodud arveldusarvele!

Registreerumine on lõppenud!

Sookuninga talgud
  • Ööbimine: Nigula looduskaitseala keskuse majutusruumides. Olemas voodid, tekid-padjad, kaasa linad või magamiskott. Soovi korral telk.
  • Toitlustus: Kolm korda päevas, toidu valmistame ise.
  • Kaasa võtta: Magamiskott või voodiriided, tööks sobivad riided, kummikud, soojad vahetusriided, ujumisriided, saunatarbed ning soovitavalt sääsetõrjevahend ja päiksekaitsekreem.
  • Osavõtutasu: Vastavalt Sinu võimalustele 20 või 30 eurot (hinnad sisaldavad käibemaksu).
  • Hinna sees: Toitlustamine, majutus, transport (alates kogunemispaigast), saun.
  • Registreerumine lõpeb: Grupi täitumisel või hiljemalt 27. juunil.
  • Kogunemine: Neljapäeva õhtul Kilingi-Nõmmel või Tartus. Esimesed soovijad saavad Tartust kohale ELFi väikebussiga (üksikasjade täpsustamiseks võtab registreerunutega ühendust talgujuht).
  • Grupi suurus: 12
  • Vaata lisaks: Pilte eelmise aasta Põhja-Liivi talgutest