Laidu saar asub Saaremaa põhjarannikul Küdema lahes. ELFi talgulised vallutavad Laidu saare looduskaitseala esimest korda. Esialgne plaan Laidu vallutamiseks on selline.

Neljapäeva õhtuks koguneme oma tosinapealise talgusalgaga Saaremaale Mustjalga. Seame end sisse ja varjume õdusasse Võhma külamajja. Kosutava une ja hommikupudru toel teeme reedehommikuse manöövri mere äärde ning sealt omakorda kohaliku paadimehe abil dessandi Laidu saarele.

Kui saarekese looduse võlud meid jalust ei löö, võtame välja saed ja kiinid ja asume võitlusse. Võitlusse saare rannaniitudele ja loopealsetele pealetunginud kadakatega. Samuti on kavas rahulik tormijooks jaanuaritormi tagajärgedele - kuivanud kadakad jm jäänukid, mis kenale lambasõbralikule loopealsele au ei tee.

Edasised plaanid on juba suuremalt jaolt  ühislooming. Selge on see, et
õhtuks naaseme taas suuremale saarele, kus võitlejaid kosutavad Saaremaa võlud, mõnus olemine ja saunaleil. Samuti on kindel, et ühe päevaga me lahingut ei võida ning laupäeval tuleb dessanti Laidule korrata. Laupäeva õhtuks on plaanis väljasõit Panga pangale. Pühapäeva hommikupool jääb võidu tähistamise, ringi uudistamise ja koduteele sättimise tarbeks.

Talguid toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Osalemiseks palume registreeruda ning tasuda osalustasu lehe all ääres toodud arveldusarvele!

Registreerumine on lõppenud!

Laidu saare talgud
  • Ööbimine: Võhma külamajas, voodid-voodiriided kohapeal olemas.
  • Toitlustus: Kolm korda päevas. Lõunaroad valmivad lahinglõkkel, hommikud ja õhtud Võhma külamaja uhkes köögis.
  • Kaasa võtta: Tööks sobivad riided ja kinnised jalanõud, soojad vahetusriided, vihmakeep, saunatarbed, ujumisriided. Paadist mahatulek on laugel kiviklibusel rannal umbes põlvini vees, selleks kaasa kõrgem kummik vm vette sobiv jalanõu.
  • Osavõtutasu: Vastavalt Sinu võimalustele 20 või 30 eurot (hinnad sisaldavad käibemaksu).
  • Hinna sees: Toitlustamine, majutus, kohapealne transport, saun.
  • Registreerumine lõpeb: Grupi täitumisel või hiljemalt kaks päeva enne talguid.
  • Kogunemine: Neljapäeva, 30. augusti õhtul kl 19 Võhmas. Tartu suunalt tulijatest esimesed soovijad saavad kohale ELFi väikebussiga. Tallinnast/Kuressaarest olemas ka ühistranspordi ühendus. Üksikasjade täpsustamiseks võtab registreerunutega ühendust talgujuht.
  • Grupi suurus: 12
  • Vaata lisaks: Artikkel Laidu saare kohta Eesti Looduses.