Kevadkuu on looduses imeline aeg. Kuigi aeg-ajalt võib kohata veel käredaid miinuskraade, on õhk kevade ootusest paks.

Nüüd pole enam palju jäänud, et jõed hülgaks jääkaane nagu maod oma naha. Vapramad metsalinnud hakkavad varsti pesi punuma. Karu ärkab ja paneb poegadele nimesid. Sellest imelisest ajast kutsume kõiki peresid osa saama kevadisel koolivaheajal metsa teemalisel talgu- ja looduslaagris Palupõhja looduskoolis .

Palupõhja looduskool asub sügaval Alam-Pedja looduskaitseala metsade ja rabade vahel Emajõe ääres. Siin käivad loodust uudistamas ja kogemas nii lapsed kui täiskasvanud. Väga oodatud on osalejate vabatahtlik panus looduskooli heasse käekäiku. Sel korral on abi vaja küttepuude lõhkumisel ning ladumisel järgmiseks talveks ja heakorratöödel kooli ümbruses.

Vastutasuks pakub looduskool kõiki oma mitmekesiseid võimalusi looduse tundmaõppimisel nii parimate loodustarkade abil kui ise retkeldes metsas, luhal  või rabarajal. Sellel korral on meiega metsaekspert Liis Kuresoo ELFist, kes paljastab metsade põnevamaid saladusi. Kindlalt kuulub perelaagri juurde hea äraolemine mõnusas seltskonnas ja soe saun.

Perelaagri tegemisi ja talgutöid plaanides arvestame laste ning lastevanemate vajaduste ja jõuga. Ühiselt saame korraldada laste hoidmist ja sättida sobivalt päevatoimetusi. Talgutöid jagub kõikidele kaalukategooriatele. Talgu- ja looduslaagri juhid on Indrek Kuuben (5140363, indrek.kuuben@elfond.ee) ja ettearvamatu Ilmataat. Küsimuste korral tasub julgesti ühendust võtta.

Korraldamist toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Osalemiseks palume registreeruda ning tasuda osalustasu lehe all ääres toodud arveldusarvele!

Registreerumine on lõppenud!

Loodus- ja talgulaager Palupõhjas
  • Ööbimine: Palupõhja looduskooli hoones ja LKÜ Kotkas majas. Madratsid kohapeal, magamiskott või voodiriided kaasa. Paarile väikseima mudilasega perele jagub ka privaatne ruum. Sellise sooviga palume enne registreerumist talgujuhiga ühendust võtta
  • Toitlustus: Kolm korda päevas, toidu valmistame ise looduskooli köögis.
  • Kaasa võtta: Magamiskott või voodiriided, tööks sobivad riided ja jalanõud, soojad vahetusriided, saunatarbed. Teretulnud on muusikariistad, lauamängud jms.
  • Osavõtutasu: Vastavalt Sinu võimalustele 15 või 22 eurot täiskasvanu kohta (hinnad sisaldavad käibemaksu).
  • Hinna sees: Toitlustamine, majutus, transport (alates kogunemispaigast), saun.
  • Registreerumine lõpeb: Grupi täitumisel või hiljemalt 9. märtsil.
  • Kogunemine: Reede õhtul Tartus või Palupõhjas.
  • Grupi suurus: 15
  • Vaata lisaks: Tarvo pilte möödunud aasta peretalgutelt.