Ühe korraliku talgusügise hulka kuuluvad juba aastaid ka talgud Soomaal. Kui paljudele on populaarseim aastaaeg Soomaa külastamiseks suurvesi, siis ELFi talgute poolehoid kuulub just kuivemale, värvikirevale, mitte liiga palavale ja putukavabale sügisele. Sellel korral on talguliste sihiks luhaniidu taastamine Räksis.

Selleks, et taastuks Soomaa endisaegne maastikupilt vägevate avarate luhtadega tuleb palju vaeva näha. Suur osa siinsetest luhtadest on poolesaja aasta jooksul kinni kasvanud. Seal kus enne kõlas rukkirääkude laul vidistavad tänapäeval vindid.

Looduskaitsjate ambitsioonid luhtade taastamisel on suured. Soomaal on viimastel aastatel päris edukalt katsetatud luhtade taastamist üksjagu jõuliste võtetega. Tuleb välja, et kena luht kujuneb üsna kiirelt peale ca 50-aastase metsa ja võsa langetamist ning mulla jõulist freesimist. Katsetuste edust tiivustatuna on nüüd plaanis selliselt taastada hulk hektareid luhta.

Meie tööks on freesimisele mineva ala ette valmistamine, lõigates, kogudes ja põletades seal kasvavat lepa- ja pajuvõsa. Peale tööd saab ka matkata, saunas vihelda ja laua ümber lobiseda.

Soomaa talgud on osa Conservation Volunteers Alliance'i ettevõtmisest  Big Green Weekend. Samal nädalavahetusel teevad tuhanded vabatahtlikud looduskaitselist tööd lisaks Eestile veel Suurbritannias, Prantsusmaal, Rumeenias, Islandil, Itaalias, Bulgaarias, Kreekas, Hollandis ja Sakasamaal.

Talgujuhid on Rait Parts ja Epp Adler.
Talguid toetavad  RMK ja Stavros Niarchos Foundation.

Osalemiseks palume registreeruda ning tasuda osalustasu lehe all ääres toodud arveldusarvele!

Registreerumine on lõppenud!

Soomaa luha talgud
  • Ööbimine: Majutuskoht selgub peatselt. Kindlasti ööbime tubaselt, valmis tasub panna magamiskott.
  • Toitlustus: Kolm korda päevas, toidu valmistame ise.
  • Kaasa võtta: Soojad töö- ja vahetusriided, soojad jalanõud, saunatarbed, magamiskott.
  • Osavõtutasu: Vastavalt Sinu võimalustele 15 või 22 eurot (hinnad sisaldavad käibemaksu).
  • Hinna sees: Toitlustamine, majutus, kohapealne transport, saun.
  • Registreerumine lõpeb: Grupi täitumisel või hiljemalt kaks päeva enne talguid.
  • Kogunemine: Reede õhtul Soomaal (üksikasjade täpsustamiseks võtab registreerunutega ühendust talgujuht). Tartu suunalt tulijatest esimesed soovijad saavad kohale ELFi väikebussiga.
  • Grupi suurus: 12
  • Vaata lisaks: Meeleolukaid fotosid seni toimunud ELFi talgutest.