Augusti keskpaigas kutsume tegusat talgurahvast Baltikumi vanima looduskaitseala Vilsandi Rahuspargi suurimale saarele Vilsandile. Olgugi, et talgulised on juba aastaid teinud saarel tubli tööd, pole rannaniitudel ja loopealseil liigkadakad ja sellest tulenev tööjärg kaugeltki lõppenud.

Saaremaal asuvast Papissaare sadamast umbes 8 km kaugusel asuv Vilsandi on olnud inimese poolt asustatud juba 18. sajandi algusest. Tänapäeval elab saarekülas 30 inimest, kelledest enamus talveperioodiks lahkub. Vilsandi on läbi aegade olnud mitmete kirjandusteoste ja muusikapalade inspiratsiooniallikaks.

Looduslikest kooslustest valitsevad rannaniidud ja kadastikud. Puhas looduskeskkond pakub häid pesitsuspaiku ja peatuskohti suurtele merelindude hulkadele. Paljude liikide esindajate jaoks on saar eluliselt tähtsaks talvituspaigaks.

Tagamaks rannaniitude säilimise ja head tingimused fauna jaoks hakkame talgutööna harvendama kadakaid, neid laasima, kuhjama ja põletama. Eelnevatel aastatel puhastatud aladel söövad juba rohtu Saarema ökoküla lambad, kes takistavad edasist kadastiku laienemist.

Vabal ajal pakub Vilsandi suurepärast võimalust võtta ette matkasid ning saada osa käänulise rannajoone poolsaarte vahelisest mereveest. Kindlasti turgutame ihu kuuma sauna ja maitsemeelt värske suitsulestaga.

Talguid toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Osalemiseks palume registreeruda ning tasuda osalustasu lehe all ääres toodud arveldusarvele!

Registreerumine on lõppenud!

Vilsandi kadakatalgud
  • Ööbimine: Võimalik on ööbida nii katuse all kui telgis, matt ja magamiskott kaasa.
  • Toitlustus: Kolm korda päevas, toidu valmistame ise kohapeal.
  • Kaasa võtta: Magamiskott ja -matt, tööks sobivad riided ja kinnised jalanõud, soojad vahetusriided, sauna- ja ujumisriided ning soovitavalt sääsetõrjevahend ja päiksekaitsekreem. Soovi korral telk.
  • Osavõtutasu: Vastavalt Sinu võimalustele 25 või 37 eurot (hinnad sisaldavad käibemaksu).
  • Hinna sees: Toitlustamine, majutus, transport saarele, saun.
  • Registreerumine lõpeb: Grupi täitumisel või hiljemalt kaks päeva enne talguid.
  • Kogunemine: Neljapäeval, 9.augusti pärastlõunal Kihelkonnas (üksikasjade täpsustamiseks võtab registreerunutega ühendust talgujuht).
  • Grupi suurus: 12
  • Vaata lisaks: Mulluste Vilsandi talgute pilte.