„Kes siis augustis enam heina teeb?“ võib õigustatult küsida heinateo hiilgeaegu mäletav talguline. Augusti heinal pole koduloomadele enam piisavat toiteväärtust. Kui aga eesmärgiks on hästi toimiv puisniidu kooslus, pole me veel hiljaks jäänud. Lõikuskuu keskel on võimalus liituda seitsme üle maailma kokku tulnud noorega, et osaleda selle suve Karula kandi kõige rahvusvahelisemas riisumises Ähijärve puisniidul.

Suvine heinategu toob talvise hingerahu. Sada aastat tagasi võisid Karula heinalised tunda rahuldust külluslikest talvevarudest. Tänapäevane hingerahu tuleb peaasjalikult teadmisest, et kuskil on veel kasvukohta ja ruumi puisniitu oma koduks pidavatele taimeharuldustele.

Karula rahvuspark Võrumaa ja Valgamaa piiril on ellu kutsutud selleks, et säilitada Lõuna-Eestile omast loodus- ja kultuuripärandit. Rõõm on näha, et kohalike inimeste pingutuste tulemusena on suur osa siinsest väärtuslikust pärandist väga hästi säilinud. Ühe väärtusena on suudetud säilitada ka mitmeid kandile omaseid pärandkoosluste tüüpe. Nii näiteks asub Karula külastuskeskuse päris külje all Ähijärve puisniit.

Augusti keskel ootab üks usin Karula loodustalunik appi talgulisi, et üheskoos sellel omapärasel kooslusel heina teha. Talguliste panus seisneb siin peamiselt juba niidetud heina kokku riisumises ja heinamaalt minema vedamises. Lisaks tööle pühendatakse talgulised igakülgselt Karula eluolusse. Uudistame nii kohalikke loodusväärtusi kui seda, kuidas peeti ja peetakse siinkandis mesilasi ning kuidas tehti ja tehakse sauna. Õhtuti õpetame kaugematele külalistele eesti ja võru keelt.

Talguid toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Osalemiseks palume registreeruda ning tasuda osalustasu lehe all ääres toodud arveldusarvele!

Registreerumine on lõppenud!

Rahvusvaheline riisumine Karulas
  • Ööbimine: Ähijärve külastuskeskuse majutushoones oma magamiskotiga voodites.
  • Toitlustus: Kolm korda päevas. Toitu valmistab karulalane Ülle.
  • Kaasa võtta: Magamiskott, tööks sobivad riided ja kinnised jalanõud, soojad vahetusriided, saunatarbed, ujumisriided, päiksekaitsekreem ning soovitavalt sääsetõrjevahend.
  • Osavõtutasu: Vastavalt Sinu võimalustele 35 või 52 eurot. Uuri lähemalt.
  • Hinna sees: Toit, majutus ja transport kohapeal
  • Registreerumine lõpeb: Grupi täitumisel või hiljemalt kaks päeva enne talguid.
  • Kogunemine: Neljapäeval, 15. augusti pealelõunal Antslas (üksikasjade täpsustamiseks võtab registreerunutega ühendust talgujuht).
  • Grupi suurus: 5
  • Vaata lisaks: Mullused Karula talgute fotod Kirkelt.