Rannaküla on Matsalu rahvuspargi lõunaservas asuv mereäärne, iseloomulike kadastike ning rannaniitudega ala. Miskipärast kipub aga kadakate mainimisel talgutöö üsna selge olema – saab jälle kord asuda tulisesse võitlusesse kadakate pealetungiga. Nii ka sel korral.

Ka sealsed elanikud ise on tublid talgulised ning armastavad ja hoiavad oma kodukandi väärtusi. Pärandkooslusi on säilinud nii rannaniitude, aruniitude, madalikuniitude kui ka karjamaadena. Kuid ka nemad üksi ei jõua Rannaküla ligikaudu 500 hektari suurust ala korrastada ning seekord lähemegi appi ühele sealsele maaomanikule, kel üksi jõud enam kadakatest üle ei käi. Kohalik pererahvas on väga lahke ning abistab, kuidas oskab. Jätkame juba eelmisel aastal alustatud tööd ning puhastame rannaäärset ala kadakatest. 
 
Tänuks töö eest pakub siinne kant imelist olemist kaunite pärandkoosluste vahel. Loodus on väga mitmekesine ja Matsalu Rahvuspargile omaselt linnurohke. Ka mererand on kadakate, rändrahnude, roostike, erinevate lademete paljandite ja muude silmailu pakkuvate maastikuvormidega väga vaheldusrikas. Kõike seda saab kohapeal oma silmaga imetleda ja avastada. Supelda saab mõnusalt madalas ja soojas merevees, mis asub töö- ja elupaiga vahetus läheduses. Sauna läheme Karuse Raudteejaama, millele isegi perenaine ei osanud õiget nimetust anda. Olla nagu suitsusaun, aga ilma suitsuta - tuleb järgi proovida!

 Talguid toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.  

Osalemiseks palume registreeruda ning tasuda osalustasu lehe all ääres toodud arveldusarvele!

Registreerumine on lõppenud!

Rannaküla talgud Matsalus
  • Ööbimine: Pererahvale kuuluvas majas tööplatsi ja mere vahetus läheduses.
  • Toitlustus: Kolm korda päevas. Lõunaga kostitab talgulisi kohalik perenaine. 
  • Kaasa võtta: Tööks sobivad riided ja kinnised jalanõud, soojad vahetusriided, magamiskott, saunatarbed, ujumisriided ning päiksekaitsekreem.
  • Osavõtutasu: Vastavalt Sinu võimalustele 20 või 30 eurot. Uuri lähemalt.
  • Hinna sees: Toitlustamine, majutus, saun, transport kohapeal.
  • Registreerumine lõpeb: Grupi täitumisel või hiljemalt kaks päeva enne talguid.
  • Kogunemine: Teisipäeva, 9. juuli pealelõunal  Virtsus (üksikasjade täpsustamiseks võtab registreerunutega ühendust talgujuht). NB! Kiiremad märku andjad saavad küüti Tartust väljuvale ELFi bussile.
  • Grupi suurus: 12
  • Vaata lisaks: Rannaküla elanike tegemised ja pildid sellest, kuidas KÜS Rannakülas talgutel käis.