Esmapilgul näib Põgari-Sassi täiesti tavalise mereäärse paigana. Teadjamate linnusõprade jaoks on see Matsalu rahvuspargi väike nurgage just see koht Eestimaal, kus pesitsusajal on ütlemata suur võimalus oma silmaga näha meie rannaniitude üht suurimat haruldust – niidurüdi.

Just selle kurvitsalise hea käekaigu eest seismiseks on ELF terve eelneva aasta tublisti tööd teinud ja kuigi niidurüdi aasta on läbi saanud, ei tähenda see, et me kurvitsalise ära oleme unustanud. Vastupidi – taas kord on tublidel talgulistel võimalus võtta suund Matsalu rahvusparki ja puhastada üks siinne rannaniit kadakatest, mis rüdi jaoks olulises pesitsuspaigas võivad ilma sekkumata liialt võimust võtta. Võsastunud ala on ka hea peidupaik röövloomadele, kes nõnda märkamatult linnupesi rüüstama pääsevad.

Eestis leidub niidurüdi valdavalt vaid Lääne-Eestis harvaesineva haudelinnuna, kes on levinud vaid rannaniidu ja lageraba elupaikades piiratud alal. Väikesele arvukusele vaatamata pesitseb Eestis vähemalt kolmandik niidurüdi Läänemere asurkonnast, mistõttu on liigi säilimise tagamine Eesti vastutus nii Euroopa kui ka kogu maailma mõistes. Pooled Eesti niidurüdidest elavad aga just Matsalu Rahvuspargis.

Matsalu rahvuspark on suleliste Meka ning uudistamist jagub siin ka ajaks, kui enamus neist on rändel või talvitumas. Samuti saab lisaks suleliste elule rohkem aimu rannarahva elust ja toimetamistest nii varasematel aegadel kui ka tänasel päeval. Pimeda aja puhul möödub lõviosa vabadest hetkedest tubaste tegevuste tähe all. Sauna saab kah.

Talguid toetavad SA Keskkonnainvesteeringute Keskus ja Swedbanki annetuskeskonna kaudu niidurüdi heaks annetanud.

Osalemiseks palume registreeruda ning tasuda osalustasu lehe all ääres toodud arveldusarvele!

Registreerumine on lõppenud!

Põgari-Sassi rüditalgud
  • Talgutööd: Rannaniidu puhastamine väikestest kadakatest oksakääride ja võsalõikajatega.
  • Ööbimine: Kiideva külas MTÜ Kalaküla Roheliste kompleksis.
  • Toitlustus: Toitlustamine kolm korda päevas, muist kordi valmistame ise.
  • Kaasa võtta: Magamiskott ja madrats, tööks sobivad riided, kummikud, soojad vahetusriided. Kasuks tulevad veekindlad püksid ja joped.
  • Osavõtutasu: Vastavalt Sinu võimalustele 15 või 20 eurot. Uuri lähemalt.
  • Hinna sees: Toitlustamine, transport kohapeal, saun.
  • Registreerumine lõpeb: Grupi täitumisel või hiljemalt kaks päeva enne talguid.
  • Kogunemine: Reede, 14. novembri õhtul Haapsalus (üksikasjade täpsustamiseks võtab registreerunutega ühendust talgujuht). NB! Kiiremad märku andjad saavad küüti Tartust väljuvale ELFi bussile.
  • Grupi suurus: 12
  • Vaata lisaks: Loe mullustest Põgari-Sassi talgutest