Kel kesksuvisest heinateost küllalt ei saanud, saavad Karula rahvuspargis veel niitmisest ja riisumisest viimast võtta. Lisaks oma oskuste näitamisele ja lihvimisele on sedakorda hea võimalus ka maailma eri nurkadest Võrumaa ja Valgamaa piirile kokku tulnud kaheksale vabatahtlikule õpetada, kuidas vikatiga ümber käia ja mispidi reha peale tööd maha asetada, kui ei taha, et vihm peagi kaela sajaks või otsaesine muhuga kaunistatud saaks.

111 ruutkilomeetri suurune Karula rahvuspark, asutati 1993. aastal, eesmärgiga säilitada Lõuna-Eestile iseloomulikke metsa- ja järverikkaid kuppelmaastikke ning traditsioonilisi talumaastikke.  Eriline ning väga vaheldusrikas on sealne maastik tõepoolest. Selle moodustavad külg külje kõrval või hajusalt paiknevad metsade ja niitudega kaetud kuplid ja sood ning soostunud metsad, järved ja ojad.

Kuigi rahvuspargi pindalast tervelt 70% katab mets, leidub siin ka märksa lagedamaid alasid. Ühel sellisel mitmekesise taimestikuga alal saabki selleaastane heinategu toimuma. Ähijärve puisniidul on võimalus üheskoos aidata siinsel tublil talumehel jätkata aastasadu kestnud traditsioone ning ühtlasi tagada, et siinne eriline pärandkooslus säiliks. 

Lisaks rehaga ümber puude tantsimisele saab iga kohaletulija ülevaate siinse kandi elust-olust, tutvuda ümbruskonna erilisemate loodus- ja kultuuriväärtustega ning kindlasti ei jää käimata ka saunalaval. Samuti saab vastavalt soovile praktiseerida võõraid keeli või siis tutvuda kohaliku murdega. 

 Talguid toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Osalemiseks palume registreeruda ning tasuda osalustasu lehe all ääres toodud arveldusarvele!

Registreerumine on lõppenud!

Rahvusvaheline heinategu Karula moodi
  • Ööbimine: Ähijärve külastuskeskuse majutushoone voodites oma magamiskotiga.
  • Toitlustus: Kolm korda päevas. Toitu valmistab karulalane Ülle.
  • Kaasa võtta: Magamiskott, tööks sobivad riided ja kinnised jalanõud, soojad vahetusriided, saunatarbed, ujumisriided, päiksekaitsekreem ning soovitatavalt sääsetõrjevahend.
  • Osavõtutasu: Vastavalt Sinu võimalustele 35 või 52 eurot. Uuri lähemalt.
  • Hinna sees: Toit, majutus ja transport kohapeal
  • Registreerumine lõpeb: Grupi täitumisel või hiljemalt kaks päeva enne talguid.
  • Kogunemine: Neljapäeva, 14. augusti pealelõunal Antslas. Esimesed soovijad saavad Tartust kohale ELFi väikebussiga (üksikasjade täpsustamiseks võtab registreerunutega ühendust talgujuht).
  • Grupi suurus: 16
  • Vaata lisaks: Merikese pilte Karulast.