Eesti üks eripärasemaid ja põnevamaid maalappe on kindlasti Ruhnu saar. Liivi lahe pärani lõugade vahelt justkui pageda püüdev tilluke putukas asetseb keset Läänemere vetevälju, nii kaugel muust, et ükski maa siia kätte ei paista.

Kirju ajalooga Ruhnu saare pärandkooslused on oma segaste maaomandiküsimuste  tõttu looduskaitsjate huviorbiidist pikalt väljas olnud, hoolimata sellest, et veel mõnekümne aasta eest on siin kohatud palju huvitavaid ja kaitsetvajavaid liike. Siin laulsid veel hiljuti kõred ning pesitsesid paljud põnevad kurvitsalised. Pärandmaastike hoidmisega tegeles paraku saarel vaid käputäis lüpsilehmasid.

Möödunud aasta tõi aga saarelt häid uudiseid – muist rootslastest maaomanikke on päri oma rannaniidule kariloomade lubamisega ning kohalikke ja mandri entusiaste koondav mittetulundusühing on võtnud enda korraldada rannaniitudel šoti mägiveiste karjatamise.  Väike seltskond ELFi talgujuhte ja töötajaid käis mullu maikuus luure-talgul ja vastselt karjamaale pääsenud veiste tööpõld tundus igati põnev ja looduskaitselist edu ennustav.

Tänavu kutsume Ruhnule juba suuremat hulka talgusõpru, et üheskoos Ruhnu rannaniitude taastumisele kaasa aidata. Karjaaiad vajavad laiendamist ja kopliteks jagamist. Samuti oleks vaja koristada prahti, mida meri on aastate jooksul rannaniidule toonud.

Talgutel, nagu ikka kombeks, jääb aega ka kohapeal ringi vaatamiseks. Ja kevadel on seda teha eriti mõnus, sest saar on massilisest külastamisest talvega kenasti välja puhanud ning loodus lokkab kevadiselt.

Talguid veavad Jaanus Libek ja Kaupo Schütz.

Talguid toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.  

Osalemiseks palume registreeruda ning tasuda osalustasu lehe all ääres toodud arveldusarvele!

Registreerumine on lõppenud!

Talgud Ruhnul I
  • Ööbimine: Ruhnu rahvamajas magamiskoti ja - matiga
  • Toitlustus: Kolm korda päevas. Muist toidukordi valmistame ise.
  • Kaasa võtta: Magamiskott ja -matt, tööks sobivad riided ja jalanõud, soojad vahetusriided, saunatarbed. Teretulnud on muusikariistad, lauamängud jms.
  • Osavõtutasu: Vastavalt Sinu võimalustele 20 või 30 eurot. Uuri lähemalt.
  • Hinna sees: Toitlustus, majutus, praamisõit saarele ja ära, kohapealne transport, saun.
  • Registreerumine lõpeb: Grupi täitumisel või hiljemalt kaks päeva enne talguid.
  • Kogunemine: Neljapäeva lõunapaiku Roomassaares. NB! Talgud lõppevad ülesõiduga pühapäeval Pärnusse.
  • Grupi suurus: 11
  • Vaata lisaks: Liina fotosid ja videoid mullustelt talgutelt.