Nahkhiirte varjekastide ehitamise talgu Soomaal3.-5. juuli 2020
Eestis leiduvatest nahkhiireliikidest rändavad osad talveks soojematele aladele Kesk-Euroopas, samas kui teised jäävad siinmail talveunne, kasutades selleks kaevanduskäike, mõisakeldreid, koopaid ja muid sobivaid paiku. Suvisel ajal varjuvad nad tihti puuõõnsustesse või vanade majade laudvoodri vahele. Varjekaste kasutatakse pigem kevad- ja sügisrände ajal.
Nahkhiirtele varjekastide ehitamist juhendavad kaksik-vendadest nahkhiireuurijad Oliver ja Rauno Kalda, kes jagavad talgulistega ka põnevaid teadmisi nendest eriskummalistest loomadest.
NB! Sellele talgule ootame talgulisi, kes on nõus endavalmistatud varjekasti hiljem üles panema enda kodukandis või mõnes muus paigas, kuhu nad regulaarselt satuvad. Soovime hiljem talgulistelt saada seireandmeid selle kohta, kas varjekast on asustatud ning kui paljude isendite poolt. Suvisel ajal on piisav, kui kaste kontrollitakse paar korda kuus. Rändeajal tuleks kohal käia tihemini.
Talguid juhivad vabatahtlikud talgujuhid Triin Libe ja Kristen Ruubel. Talguid rahastab LIFE'i projekt "Tiigilendlase elupaikade parandamine Eestis" (Projekti nr: LIFE16 NAT/EE/000710).
NB!
Enne talgutele registreerimist loe palun läbi koroonaviirusega seonduv info.
Osalemiseks palume registreeruda ning tasuda osalustasu lehe all ääres toodud arveldusarvele!
Registreerumine on lõppenud!

- Talgutööd: Nahkhiirtele varjekastide ehitamine.
- Ööbimine: Karuskose talus.
- Toitlustus:
Kolm korda päevas. Süüa valmistame ise toimkondades.
- Kaasa võtta:
Tööks sobilikud riided ja jalanõud, saunatarbed.
- Osavõtutasu:
Vastavalt Sinu võimalustele 15 või 25 eurot. Uuri lähemalt siit.
- Hinna sees:
Toit, öömaja ja saun.
- Registreerumine lõpeb:
Neljapäeva, 2. juuli õhtul või grupi täitumisel.
- Kogunemine:
Reede, 3. juuli õhtul Karuskosel. Üksikasjade täpsustamiseks võtab registreerunutega ühendust talgujuht. Kiirematel soovijatel on võimalik saada Tartust talgubussiga küüti.
- Grupi suurus: 10
- Vaata lisaks: Nahkhiirte õpimappi.