Loe ERASMUS+ vabatahtliku hispaanlanna Celia kogemustest ELFi talgutel siit ja uuri, miks Eesti vabatahtlikud talgutel käivad. Tänavune talguhooaeg on pühendatud ööloomadele.

Talgukalender

 • Must-toonekure talgud Karulas II

  Must-toonekure talgud Karulas II 2.-4. november 2018

  Karula kaunis kuppelmaastik ja tihedad metsalaamad on koduks mitmele kaitsealusele liigile. Teiste seas tasub esile tõsta must-toonekurge, kelle elujärje parandamiseks saavad inimesed nii mõndagi ära teha.
  Vaata lähemalt

 • Must-toonekure talgud Luusikal

  Must-toonekure talgud Luusikal 26.-28. oktoober 2018

  Tumeda sulerüü ning punaste pikkade koibade tõttu müstilise ilmega must-toonekure käsi ei käi sugugi hästi. Nimelt jääb üha vähemaks elupaigaks sobilikke vanu loodusmetsi ning halveneb toidu hankimiseks vajalike väikeste ojade seisund. Niisiis jääb niigi madala arvukusega liigi isendeid üha vähemaks. Seetõttu kutsume talgulisi appi Lääne-Virumaale Luusikale, kus parandame ühe toitumisoja seisundit.
  Vaata lähemalt

 • Must-toonekure talgud Järvakandis

  Must-toonekure talgud Järvakandis 26.-28. oktoober 2018

  Vaid vähestel on olnud õnne kohata meile nii tuttava valge-toonekure süngeilmelist ja haruldast venda must-toonekurge. Ometigi on viimane, erinevalt valge-toonekurest, siinmail põlisasukas. Siiski on too tumeda sulerüü ja pikkade punaste jalgadega lind olnud Eestis alati vähearvukas ning inimeste uudishimulikest pilkudest eemale hoidev, mistõttu on vähe neid, kellel on saanud osaks au must-toonekurega silmast silma kohtuda.
  Vaata lähemalt

 • Must-toonekure talgud Karulas I

  Must-toonekure talgud Karulas I 19.-21. oktoober 2018

  Eesti rahvusparkidest väikseim, Karula, võlub vaatlejat oma idüllilise maastikuga, kus künkad ja tumerohelised metsatukad vahelduvad hajatalude ja järvedega. Siinne maaliline loodus on koduks mitmele kaitsealusele liigile. Suuri metsaalasid armastab näiteks must-toonekurg, kes inimpelgliku linnuna otsib omale pesapuu sügavasse laande.
  Vaata lähemalt

Teematalgud

Värsket

 • Otsime vabatahtlikke talgujuhte ja saeministreid 18. jaanuar 2019

  Kas huvitud loodusest ja oled valmis inimesi juhtima? Soovid anda oma panuse Eesti looduse kaitsel ja haruldaste liikide säilimisel? Otsid uusi väljakutseid ja väljundeid ega pelga teel ette tulevaid raskuseid? Tahad midagi kasulikku ära teha ja olla vabatahtlikuna tegutsedes abiks looduskaitse edendamisel? Meil on midagi just Sinu jaoks.
  Loe edasi

 • Must-toonekure talgud Osoonis! 2. jaanuar 2019

  Osooni võttetiim käis novembri alguses filmimas 2018. aasta viimaseid must-toonekure talguid. Saade oli ETV kanalil eetris 10. detsembril.
  Loe edasi

Hoia end kursis