Talgukalender

 • Osmussaare talgud II

  Osmussaare talgud II 22.-25. august 2019

  Soome lahe väravat valvav Osmussaar on paljude jaoks tundmatu maa, seega salapära ja müstikat jagub siin küllaga. Viikingiaegset legendi skandinaavlaste peajumala Odini matmisest saarele märgib saare rootsikeelne nimetus Odensholm ja Odini haua leidmise kihk võiks vallata igaüht, kes oma kanna sellel paeklibusel maalapil maha toetab.

  Vaata lähemalt

 • Kõretalgud Harilaiu poolsaarel

  Kõretalgud Harilaiu poolsaarel 20.-23. august 2019

  Saaremaa äärmises loodetipus asub saare omapärasemaid, "noori" poolsaari – Harilaid. Peamiselt liivast ja klibust koosnev maalapp on liigirikas kaitsealuste taimede poolest ja on soodus peatuspaik merelindudele. Eeskätt ootab aga pikisilmi ELFi talgulisi Harilaiule meie rannikualade tähelepanuväärsemaid ja järjest harvemini kohatavaid kahepaikseid – juttselg-kärnkonn ehk kõre.

  Vaata lähemalt

 • Osmussaare talgud

  Osmussaare talgud 16.-19. august 2019

  Suvelõpp on käes ja enne sügistorme on paslik kopsud taas Osmussaare karget tuult täis tõmmata, et kontorirutiin kergem taluda oleks. Jätkuvalt mere kujundada olev klibuste randadega Osmussaar asub Eesti looderannikul. Ta on parajalt väike saarele paari tunniga ringi peale tegemiseks ja parajalt suur meeltele ikka millegi uue avastamiseks. Siit leiab huvitavat nii taime- kui kivimisõber, ajaloo- kui linnuhuviline. Ja mis võiks olla parem viis aktiivseks puhkuseks kui üks väike talgureis saarele mere süles, eemal argisekeldustest?

  Vaata lähemalt

 • Rahvusvahelised soode taastamise talgud Ohepalus ja Laukasoos

  Rahvusvahelised soode taastamise talgud Ohepalus ja Laukasoos 11.-20. august 2019, võib osaleda ka lühemal perioodil

  Soo on eestlase elus alati tähtsat rolli mänginud. Soode kaitsvasse rüppe sai sõdade ajal peitu minna; rahuajal aga toidulauda rikastavaid marju noppida ning rehepalkide vahele soojustuseks sammalt tuua. Nii nagu muutuvad ajad, muutuvad ka kombed. 20. sajandi viimased aastakümned möödusid intensiivse soode kuivendamise tähe all. Uuel sajandil on aga hakatud soode kui asendamatute ökosüsteemide väärtust mõistma ning püütakse tehtud kahju soode taastamise läbi heastada.
  Vaata lähemalt

Teematalgud

Värsket

 • Siim Kuresoo käis Tartu Ülikoolis talgute tulemustest rääkimas 7. märts 2019

  ELFi talgukorraldaja Siim Kuresoo käis 5. märtsil Tartu Ülikooli zooloogia osakonnas tegemas ettekannet looduskaitsetalgute tulemustest. Kas talguliste töö on tulemuslik? Millised on olnud edulood? Kas tulu on võimalik mõõta kvantitatiivselt või pigem kvalitatiivselt?
  Loe edasi

 • Otsime vabatahtlikke talgujuhte ja saeministreid 18. jaanuar 2019

  Kas huvitud loodusest ja oled valmis inimesi juhtima? Soovid anda oma panuse Eesti looduse kaitsel ja haruldaste liikide säilimisel? Otsid uusi väljakutseid ja väljundeid ega pelga teel ette tulevaid raskuseid? Tahad midagi kasulikku ära teha ja olla vabatahtlikuna tegutsedes abiks looduskaitse edendamisel? Meil on midagi just Sinu jaoks.
  Loe edasi


Hoia end kursis