Talgukalender

 • Osmussaare talgud II

  Osmussaare talgud II 22.-25. august 2019

  Soome lahe väravat valvav Osmussaar on paljude jaoks tundmatu maa, seega salapära ja müstikat jagub siin küllaga. Viikingiaegset legendi skandinaavlaste peajumala Odini matmisest saarele märgib saare rootsikeelne nimetus Odensholm ja Odini haua leidmise kihk võiks vallata igaüht, kes oma kanna sellel paeklibusel maalapil maha toetab.

  Vaata lähemalt

 • Kõretalgud Harilaiu poolsaarel

  Kõretalgud Harilaiu poolsaarel 20.-23. august 2019

  Saaremaa äärmises loodetipus asub saare omapärasemaid, "noori" poolsaari – Harilaid. Peamiselt liivast ja klibust koosnev maalapp on liigirikas kaitsealuste taimede poolest ja on soodus peatuspaik merelindudele. Eeskätt ootab aga pikisilmi ELFi talgulisi Harilaiule meie rannikualade tähelepanuväärsemaid ja järjest harvemini kohatavaid kahepaikseid – juttselg-kärnkonn ehk kõre.

  Vaata lähemalt

 • Osmussaare talgud

  Osmussaare talgud 16.-19. august 2019

  Suvelõpp on käes ja enne sügistorme on paslik kopsud taas Osmussaare karget tuult täis tõmmata, et kontorirutiin kergem taluda oleks. Jätkuvalt mere kujundada olev klibuste randadega Osmussaar asub Eesti looderannikul. Ta on parajalt väike saarele paari tunniga ringi peale tegemiseks ja parajalt suur meeltele ikka millegi uue avastamiseks. Siit leiab huvitavat nii taime- kui kivimisõber, ajaloo- kui linnuhuviline. Ja mis võiks olla parem viis aktiivseks puhkuseks kui üks väike talgureis saarele mere süles, eemal argisekeldustest?

  Vaata lähemalt

 • Saarnaki orhideetalgud

  Saarnaki orhideetalgud 7.-11. august 2019

  Hiiumaa kagunurga arhipelaag on tõeline pärl saaregurmaanidele: siinsetest arvukatest ja eriilmelistest laidudest on suurim Saarnaki – mitmekesise looduse ja pika asustuslooga maakild, kus madalamurused rannaniidud vahelduvad kadakaste loopealsete ja tihedate metsatukkadega. Väikesaarele omaselt leidub siin rikkalikult käpalisi ehk orhideesid. Arvukatest ja kauniõielistest õitsejatest, kes on ennast ehtinud peamiselt lilla, roosa ja valge värvitooniga, võib välja tuua näiteks hariliku käoraamatu, roheka käokeele, hariliku muguljuure ja soo-neiuvaiba.
  Vaata lähemalt

Teematalgud

Värsket


Hoia end kursis