Soe suvi ja võrratud talgud jätkuvad!

Tule appi sügistalgutele ja loe ERASMUS+ vabatahtliku hispaanlanna Celia kogemustest ELFi talgutel siit.

Talgukalender

 • Nahkhiiretalgud Kloostri mõisavaremetes MAFFi ajal

  Nahkhiiretalgud Kloostri mõisavaremetes MAFFi ajal 21. - 23. september 2018

  Eestist on leitud tervelt 14 liiki nahkhiiri. Paljud neist on aga siin oma leviala põhjapiiril ning seetõttu haruldased. Kuna siinmail ei leidu piisavalt palju looduslikke koopaid, kus nahkhiired saaksid talveunes karmi talveaja mööda saata, sõltuvad need tiivulised loomakesed inimkätega loodud rajatistest. Talvituvaid nahkhiiri leidub näiteks vanades kaevanduskäikudes, keldrites, kindlustes ja muudes hoonetes.
  Vaata lähemalt

 • Mudakonna talgud Lohusuus

  Mudakonna talgud Lohusuus 7. - 9. september 2018

  Kes on harilik mudakonn? Tegemist on ühe ääretult armsa kahepaiksega, keda on kõige lihtsam meie ülejäänud konnadest eristada talle silma vaatamisega. Nimelt on mudakonna pupillid, erinevatelt teistest Eesti konnaliikidest, vertikaalsed ehk püstised. See väike, ümara keha ja suurte silmadega kahepaikne on ohustatud, sest on kadumas talle sobilikud elupaigad: mosaiikne maastik ja väikesed veekogud sigimiseks. Läheme üheskoos mudakonnale appi!
  Vaata lähemalt

 • Orhideetalgud Saarnaki laiul

  Orhideetalgud Saarnaki laiul 1. - 5. september 2018

  Saarnaki laid on koht, millest paljud on kahtlemata kuulnud, kuid vähem on seda maakildu omaenda silmadega näinud inimesi. Tegemist on tõeliselt võluva laiuga, kus taluõuel istudes ja ümberringi paiknevaid taastatuid hooneid vaadates oled justkui ajas sada aastat tagasi rännanud.
  Vaata lähemalt

 • Rüditalgud Abruka saarel

  Rüditalgud Abruka saarel 25. - 28. august 2018

  Püsiv asustus Abrukal pärineb 18. sajandist ja kuigi tänapäeval on saar tegemas läbi metamorfoosi pigem suvituspaigaks, on siin siiski õnneks ka veel aastaringset asutust säilinud. Abrukal kohtame rikkalikult pärandkultuuri nii vanade talukohtade, tuulikute kui ka surnuaia näol. 
  Vaata lähemalt

Värsket 

 • Välisvabatahtliku Celia kogemused ELFi talgutel 7. august 2018

  2018. aasta talgusuvel ja sügisel on ELFi kontoris abiks hispaanlanna Celia. Ta on ERASMUS+ vabatahtlik, keda võib kohata mitmel talgul, kus saab temaga koos loodusest rääkida ja hispaania keelt purssida. :)
  Loe edasi

 • ELFi suvekool teeb head nii loodusele kui talgulisele 31. juuli 2018

  Täna, 19. juulil koguneb enam kui poolsada vabatahtlikku talgulist Eestimaa Looduse Fondi (ELF) eestvedamisel Alam-Pedja looduskaitsealale suvekooli Palupõhja haruldast puisniitu niitma. Sündmuse üheks tipphetkeks on laupäeval toimuv võistuniitmine.
  Loe edasi

Hoia end kursis