ELFi talguaasta

Tulekul on läbi aegade toimekaim aasta, ühtekokku on tänavu ees ootamas üle poolesaja talgureisi. Esimesena on talgukalendris kindlalt paigas koolivaheaja peretalgud Palupõhja looduskoolis 16.-18. märtsil. Teine kindel aeg, mille iga talgusõber kalendrisse peaks kandma on 5. mai, mil peetakse Teeme Ära talgupäeva. Lisaks muudele põnevatele ettevõtmistele on tänavusel talgupäeval ELF korraldamas kümmekond looduskaitselist talgut.



Rahulikum aeg talgukalendris on tavapäraselt mais-juunis, mil lindudel on pesitsusaeg. Kõige tihedam talguaeg on aga juulis ja augustis. Ükskõik kuidas oma puhkuse plaaninud olete, talguid jagub seal igasse nädalasse mitu. Talgukaardilt leiab nii vanu häid kui uusi ja huvitavaid sihtkohti, suvised talgud kuulutame Talguteatajas välja 1. juunil. Hulka töid-tegemisi jagub veel ka sügisesse, septembris ja oktoobris pea igasse nädalavahetusse.

Jäälõikamise talgud

Üks põnev pakkumine on edastada aga juba veebruariks. Koiva-Mustjõel, kus ka mitmed ELFi talgud toimunud, on nimelt plaanis 24.-26. veebruaril pidada jäälõikamise talguid.

Meie head partnerid, Koivakonnu talu ja Parmu ökoküla eestvedajad plaanivad katsetada mõisaaegse Taheva jääkeldri kasutuselevõttu. Talguliste abiga on plaanis sellel pikal nädalavahetusel proovida Mustjõelt jääd saagida, jää kaldale sikutada ja hobustega jääkeldrisse vedada. Tegevust jätkub paljudele. Jää lõikamine toimub käsitsi.

Kolmepäevasele talgule oodatakse 10-15 naist-meest, kogunemine on reede pealelõunal. Lähem info talgute ja registreerumise kohta Parmu ökoküla kodulehel.


ELF soovib mõnusat lumist talve ja häid talguelamusi terveks aastaks!

Tarmo Tüür
ELFi talgute projektijuht
+372 53411020
tarmo@elfond.ee