Tulevased talgud

Osalemiseks registreeru siinsamas kodulehel

2023

09.-11.

Juuni

Valgamaa

Koiva puisniidutalgud, saunarituaali ja kanuumatkaga

Puisniitude teema-aasta puhul kutsume talgulisi neid kauneid pärandmaastikke oma silmadega kaema ja kätega hooldama. Ehk leiad lausa mõne kikkapuu, mille peamised looduslikud kasvukohad Eestis ongi Koiva-äärsed puisniidud. Talgutel saab abiks olla karjaaedade ümbruse hooldamisel ja ehitusel. Boonusena ootab talgulisi tööst vabal ajal saunarituaal Kallimäel Vahi talus ning kanuusõit Koiva jõel.
  • Kohad täis
puisniit, poollooduslik kooslus

2023

29.-02.

Juuni-Juuli

Вaлгаский уезд

Пропалывание инвазивной Недотроги желёзконосной в Отепяя

Недотрога желёзконосная – это растение с яркими цветами, чьи листья выглядят как листья розы. Растение родом с Гималаев, его стали привозить в Европу в качестве декоративного растения в 19 веке. Недотрога желёзконосная натурализировалась и стала инвазивным видом, в силу быстрого роста и обширного распространение она вытесняет местные растения.
  • 30 €
  • 9 inimest grupis
  • Ööbimine majas madratsitel
  • Kõigile jõukohane
verev lemmmalts, võõrliikide tõrje

2023

30.-02.

Juuni-Juuli

Võrumaa

Vereva lemmmaltsa tõrjetalgud Karulas, ravimtaimede retkega

Karula rahvuspargis laiuvad maalilised "mäekesed", omanäolised pärandkultuurimaastikud ja tohutud metsamassiivid. Mandrijää taandumisel tekkis siia hulgaliselt väikseid järvekesi, neid on lausa nii palju, et võib öelda, et iga künka taga asub järveke. Siinset rahvast peetakse eriti lahkeks ja sõbralikuks – soovi korral võib iga kell mõne künka taha peitu minna ning kurja tuju sinna maha jätta. Paraku on Karula idülli ja loodusväärtust asunud häirima üks pahalane – invasiivne võõrliik verev lemmmalts, mille väljakitkumisel talguliste abikäed marjaks ära kuluvad. Tänuks tubli töö eest viib Metsamoor talgulised Karula puisniidule ravimtaimede retkele. 
  • Kohad täis
verev lemmmalts, võõrliikide tõrje

2023

06.-09.

Juuli

Tartumaa

ELFi talgute X Suvekool Palupõhjas (täistaimetoiduga)

Vikatiga heinategu on kasulik oskus mida tundes saab nii mõnusa lihastreeningu kui ka niidetud rohu. Kui oled unistanud selle iidse oskuse õppimisest või vajad praktikat enda olemasolevate teadmiste rakendamiseks, on ELFi talgute Suvekool just sinu jaoks – siin saab niitmise selgeks igaüks ning harjutamisruumi on terve Palupõhja puisniidu jagu. Suvekoolist on aastate jooksul saanud omanäoline loodusfestival, kus kohtuvad värsked talgulised ja staažikad talguhundid ja mille raames on oodata põnevaid töötubasid, muusikalisi vahepalu ning palju muid vahvaid ettevõtmisi.
  • 26 €
  • 50 inimest grupis
  • Ööbimine telgis
  • Keskmisest suurem koormus
puisniit, poollooduslik kooslus
Kõik talgud

Mis on ELFi talgud?

Tegusa seltskonnaga värskes õhus looduse eest hoolitsemine. Lihtne viis teha head nii loodusele kui iseendale. Löö kampa!

Vaata veel

Ettevõtetele

Lisaks tavapärastele kõigile avatud loodustalgutele pakub ELF võimalust tellida talgureise ka oma ettevõttele või sõpruskonnale.

Lähemalt

Uudised

Kõik uudised