Osalemistingimused

ELFi talgutel osalemise tingimused

Üldised tingimused

Ürituste korraldajana teeb ELF enda poolt kõik oleneva nende õnnestumiseks programmis esitatud kujul. Kui meist sõltumatutel põhjustel oleme sunnitud tegema muudatusi ürituse programmis, aegades või hinnas, informeerime üritusele registreerunuid esimesel võimalusel.

Kui üritus eeldab teatud minimaalset osavõtjate arvu ja soovijaid on registreerunud vähem, jätab ELF endale õiguse ettevõtmine ära jätta. Sellisel juhul teavitatakse registreerunuid ürituse ärajäämisest hiljemalt 5 päeva enne selle väljakuulutatud algust (kui pole kokku lepitud teisiti) ning tagastatakse registreerunuile kogu tasutud raha.

Kui üritus ebaõnnestub ELFi süül, korvame Teile sellest tuleneva otsese kahju. Pretensioonid tuleb esitada ürituse ajal või kahe nädala jooksul peale selle toimumist. ELF ei vastuta kahju eest, mis on tekkinud temast sõltumatute nähtuste poolt nagu ilmaolud, ohutusreeglite eiramine (tuleohutus, väär ümberkäimine töövahenditega), samuti ei võta ELF vastutust varastatud või kaotatud esemete eest. Korraldajana teeb ELF kõik endast oleneva antud asjaolude ärahoidmiseks.

Osaledes ELFi üritusel palume Teil suhtuda hoolivalt loodusesse ja kohalikku eluolusse, vähendamaks viibimise negatiivset mõju ürituse sihtkohas.

Alla 18-aastaseid ootame talgutele koos täisealisega.

Hinna sisse kuuluv on loetletud ürituse kirjelduses.

Registreerumine ja osalustasu

Üritustele registreerumine toimub ELFi talgute veebilehel www.talgud.ee, kus iga ürituse juurest leiate lingi registreerimisankeedile. Enne registreerimist palume tutvuda ELFi talgutel osalemise tingimustega. Registreerumisel kinnitate nõustumist nende tingimustega.

Kui üritusel on ette nähtud osalustasu, jõustub Teie registreerimine osalustasu maksmisel Eestimaa Looduse Fondi arvele EE282200221005100292 (Swedbank). Osalustasu tasutakse registreerimisel koheselt pangalingiga. Registreerimine jõustub pärast osalustasu makse tegemist.

Osalemisest loobumine

Osalemisest loobumisel rohkem kui 2 nädalat enne ürituse toimumist, peetakse ettemaksust kinni 10% tasutud osalustasust ELFi kulude katteks. Loobumisel vähem kui 14 päeva enne ürituse algust ei tagastata ettemaksust summat, mis katab registreerunu osavõtuks ELFi poolt tehtud kulutused, millele lisandub 10% kogu osalustasust. Vähem kui 48 tundi enne ürituse algust äraütlemisel osavõtumaks tagastamisele ei kuulu.

Osalustasu annetusena käsitletav osa tagastamisele ei kuulu.

ELFi üritustele registreerunud ja etteteatamata või korduvalt osalemisest loobunud isikuid on ELFil õigus edaspidi mitte kanda osalejate nimekirja.

Üritusel osaleja eemaldamine

ELF-il on õigus eemaldada üritusel osaleja järgmistel juhtudel:

Osalustasudest

Talgute osalustasu

Miks talgutel osalemise eest maksma peab?

Juba ammusest ajast on tallu appi tulnud talguliste kõhutäie eest hoolitsenud perenaine ning tööjärje ja -riistade eest peremees. Looduse heaks töötades on lugu pisut teine. Lõviosa talgukuludest (tööriistad, transport, korraldus, kütus, majutus, saun jne) kaetakse toetajate ja fondide abiga, talgulise osavõtutasu aitab katta (vähemalt osaliselt) tema toidukulu.

NB! Covid-19 eriolukorra tõttu on inimesi, kes on kaotanud töö või kelle sissetulek on vähenenud. Seetõttu pakume 2020. aastal võimalust nendele, kes on Covid-19 eriolukorra tõttu sattunud majanduslikesse raskustesse, osaleda ELFi talgutel ilma osavõtutasu maksmata.

Mis saab talgute osalustasust? Miks iga talgu juures on kaks erinevat summat?

Osalustasu aitab katta Sinu toidukulu ning on ühtlasi talgute rahastaja nõutavaks omafinantseeringuks. Suuremat summat makstes teed lisaks toidukulude katmisele ka annetuse talgute korraldamise ja arendamise heaks. Nii saab ELF teha veelgi rohkem ja paremaid talguid.

ELFile annetajatel on võimalus summalt tulumaks tagasi saada, selleks tuleks meile saata või lisada makse selgitusse oma isikukood. Äraütlemise korral annetuse osa ei tagastata.
Tühi talguline ei seisa püsti...selleks, et talgulistel kõht täis oleks ja nad oma panuse eest ka väärilise kõhutäie saaksid, saab igaüks natuke kaasa aidata tehes osalustasule lisaks ka annetus ELFi talgute heaks.

Tulevased talgud

2022

01.-03.

Juuli

Võru county

International camp at Karula National Park: Himalayan balsam

This camp will be carried out in English and the participants will be from various countries. The Himalayan balsam (Impatiens glandulifera) is a non-native invasive plant species that has spread to Estonian nature from the gardens. It spreads quickly and competes with the local flora for habitats, forcing the latter to disappear.
 • Kohad täis
verev lemmmalts, võõrliikide tõrje

2022

03.-06.

Juuli

Valga county

International camp at Otepää Nature Park: Himalayan balsam

This camp will be carried out in English and the participants will be from various countries. The Himalayan balsam (Impatiens glandulifera) is a non-native invasive plant species that has spread to Estonian nature from the gardens. It spreads quickly and competes with the local flora for habitats, forcing the latter to disappear.
 • 21 €
 • 10 inimest grupis
 • Ööbimine majas madratsitel
 • Kõigile jõukohane
verev lemmmalts, võõrliikide tõrje

2022

07.-10.

Juuli

Tartumaa

ELFi talgute IX Suvekool Palupõhjas (täistaimetoiduga)

Südasuvine heinasahin, miljonite putukate sumin, tuhandete lindude sirin, Emajõe vulin ja paljud teised Palupõhja loodushelid tervitavad taaskord talgusõpru. Nagu ikka, laseme Suvekoolis vikatitel välkuda ning niidame ühiselt Palupõhja puisniitu. Vikati käsitsemist õpetab ja niitmist juhendab legendaarne Avo Rosenvald.
 • 26 €
 • 50 inimest grupis
 • Ööbimine telgis
 • Erinevad tööd, koormus valitav
puisniit, poollooduslik kooslus, täistaimetoit

2022

08.-10.

Juuli

Ярвамаа

Толока на хуторе Сандре (возраст 18 – 35 лет)

Эстонский фонд природы зовет молодежь, интересующуюся дружелюбным к природе производством еды, на толоку в деревню Тудре в Ярвамаа. Здесь находится хутор Сандре, чья хозяйка Мари-Лииз Мянник – молодая производительница экологически чистой еды – получила в прошлом году премию в конкурсе эко-производителей за поддержание культурного наследия хуторских традиций.
 • TASUTA
 • 15 inimest grupis
 • Ööbimine majas voodites
 • Erinevad tööd, koormus valitav
noortetalgud
Kõik talgud