Loodusliku arengu käigus ei saa jõed ega ojad muutuda pikaks sirgeks kraaviks, kuid lähiajaloos on paljud Eestimaa väiksemad vooluveekogud just sirgeks kaevatud, eesmärgiga juhtida vett kiiresti maastikust eemale, et kuivendada maad metsakasvatamiseks ning põlluharimiseks. Selle tulemusena on tehtud karuteene vooluvetes ja kallastel toimetavale elustikule. Nii on läinud ka Penijõega.
Talguliste abiga ehitame sirgeks kaevatud jõelõiku vitstest paunad ja paneme jõkke mõned suuremad puunotid. See aitab voolukiirust aeglustada, muudab jõe veidi looklevamaks ja tekitab juurde erinevate sügavustega jõelõike. Selle tulemusena muutub Penijõgi elupaigana mitmekesisemaks, pakkudes nii paremaid elutingimusi rohkematele liikidele.
Lisaks töötegemisele tutvume lähemalt Matssalu luhtade ja sealse elurikkusega.
Talguid rahastab projekt
BaltCOP, mida kaasrahastatakse Euroopa Liidu Kesk-Läänemere programmist 2021-2027
(INTERREG). Lisa ootejärjekordaKuidas osaleda?
Nupul "Registreeri talgutele" vajutades lisatakse talgud ostukorvi ning lehekülje ülaserva tekib kollane ostukorvi riba. Sellel real vajutades avaneb registreerimisankeedi täitmise ja talgute eest pangalingiga tasumise vaade. Ostukorvi saab korraga lisada ühe inimese registreeringu ühele või mitmele erinevale talgule. Ostukorvi ei saa korraga lisada mitme erineva inimese registreeringut samale talgule, sest täita saab ainult ühe osaleja registreerimisankeedi korraga. Niisiis tuleks pere- või sõpruskondade ühisel talgutele minemisele iga täiskasvanu või laps eraldi registreerida.
Kuni 19-aastastele õpilastele kehtib osalustasust soodustus -50%. Soodustuse jõustumiseks tuleb registreerimisankeedil kasutada sooduskoodi OPILANE.
Eelkooliealistele lastele on talgutel osalemine tasuta. Selleks tuleb registreerimisankeedil kasutada sooduskoodi LAPS ning panna linnuke valiku "Tasu arvega" ette (0-eurose arve puhul pangalink ei tööta).