Valgevene on soode poolest rikas riik - selle põhja osas laiuvad suured rabad ning lõunas on ohtralt siirde- ja madalsoid. Oma võrdlemisi tasase reljeefi tõttu on massiivid tihtilugu muljetavaldavalt suured. 

Valgevene sood on samas väga tõsise majandusliku surve all. Riigi ambitsioonikad briketitootmise plaanid, intensiivne põllumajanus ning hooletute matkajate põhjustatud maastikupõlengud seavad sealsete süsiniku siduvate ja väärtuslike elupaiku pakkuvate koosluste säilimise pikemas plaanis küsimärgi alla.

Eesti ja Valgavene 16 liikmeline sookaitsjate seltskond müttas Elnya ja Zhady soodes Põhja-Valgevenes ning Podvialiki Moh ja Yelovskij soodes lõunas, kus külastati nii soode taastamisalasid, õpperadu kui heas looduslikus seisus olevaid osi. Õhtupoolikuti vahetati kogemusi ja teadmisi tubaste mini-seminaride käigus.


Kohtumise head meeleolu reedavad ka osalejate rõõmsad näod grupipildil.

ELFi talgukorraldaja Jaanus Libek võttis omad muljed kokku nii: "Valgevene on geograafiliselt meile väga lähedal, kuid mitmes muus mõttes  väga kaugel olev maa. Oma looduse poolest on see kant meile igal juhul väga tuttav ja kodune ja ma usun, et just sarnane arusaam loodusesse ja selle hoidmisesse võiks olla üheks jõuks, mis meid teineteisele lähemale tooks."


Talgukorraldaja Jaanus tutvub talgukorras valminud turbatammiga Elnya rabas

Kontakt-seminar ja õppereis toimus projekti "Eesti ja Valgevene vabaühenduste koostöö ettevalmistamine märgalade kaitseks" raames. Projekti rahastab Välisministeerium arengu- ja humanitaarabi vahenditest.