ELFi talgud. Foto: talguline

Kuidas sattusid esimest korda ELF loodustalgutele?

Talguline Mikaela (48): Ma ei mäleta kuidas, aga see oli 2003 a. Kumaril. Sealt tagasi tulekut mäletan juba täpselt. Paadi võitlust lainetega ning järgmise hommiku pannkooke.

Talguline (50+): Noored sugulased läksid Nigula rabakraavide taastamise talgutele 10 aastat tagasi. Elan sealt linnulennul 30 km kaugusel ja küsisin, kas vanus üle 50 võib olla takistuseks niisugusel üritusel osalemiseks. Selgus, et ei ole! Need päevad muutsid mu ülejäänud elu igaveseks ja aina paremuse poole!

Talguline (64): Lugesin talgute veebilehte. Tundus olema sobiv aeg ja koht.

Mida talgutel käimine sulle annab?

ELFi talgud. Foto: talguline Mikaela

Talguline Mikaela (48): Ruumist väljas aega, igas mõttes. Teadmisi. Tuttavaid. Huvitavaid maitseid. Öid telgis.

Talguline (50+): Sõbrad, seiklused, võimaluse koos süüa teha ja avastada, et minu tehtud söök isegi kõlbab kellelegi :) tutvumine väga mitmekesiste looduslike paikadega ja majutuskohtadega. Käia kohtades, kuhu muidu oleks keeruline minna, nagu näiteks väikesaared. Avastada, et mingid arhailised kasutud oskused nagu vikatiga niitmine või võimalikult suure haokoorma teisaldamine võivad kasuks tulla. Kedagi ei huvita inimese vanus ega sotsiaalne kuuluvus! Saada iga kord midagi uut looduse kohta teada, ehkki arvad, et tead kõike juba ammugi. Kui veab, saab isegi laulda!

Talguline (64): Alati põnevaid paiku ja kohtumisi.Mis on kõige väärtuslikum, mille talgutelt kaasa võtad?

ELFi talgud Kesselaiul. Foto: talguline

Talguline Mikaela (48): Hea tunde. Alati on midagi toredat. On see siis tähistaevas, sauna naljad, lihtsalt naljad, mõne konna või linnu jaoks tehtut või hoopis miskit armast, mis peegeldub hommikuses kastepiisas.

Talguline (50+): Lõpmata palju lõbusaid mälestusi ja mitmed väga armsad ja olulised inimesed. See seltskond on kui perekond, mis aina kasvab.

Talguline (64): Meelerahu, kui oled saanud külastada mõnda kohta ja pisut looduse säilimiseks panustanud.


Kui soovid ELFi talguid annetusega toetada, saad seda teha:

• Ma armastan aidata keskkonnas: armastanaidata.ee/loodusefond
• ELFi kodulehel: elfond.ee/toeta