Kahesaja viiekümne eurose toetuse pälvisid Tauno Tähe Ulluta laiul kadaka- ja koristustalgute korraldamiseks ja Krista Kallavus Metskülas, Matsalu rahvuspargis puiskarjamaal võsalõikus- ja risuaia ehitamise talgute läbiviimiseks. Kolmas plaanitud tõru läks jagamisele MTÜ Tuhalaane ja Margus Rebase vahel, kes kumbki said saja kahekümne viie eurose toe omakandi loodusväärtuste korrastamiseks ja hooldamiseks.

Huvilised on oodatud talgutel kaasa lööma, täpsem info talguplaanide ja kirjapaneku kohta on leitav siit.

Talgutõrude jagamisega soovib tosina-aastase talgukorraldamise kogemusega ELF ka kõiki teisi innustada talguid korraldama. ELFi talgute projektijuht Tarmo Tüür: „Talgud on inimesi liitev viis kogukonnale oluliste asjade ellu viimiseks. Ühelt poolt on see eestimaalastele igiomane toimetamise viis, teisalt näitab kogemus, et paljudes paikades on talgute osas veel küllaga avastamisrõõmu. Väikese tõuke andmiseks jagasime talgukorraldajatele talgutõrusid.“
 
Ka looduse heaks saab vabatahtlike abiga väga palju ära teha. Näiteks ELF-i talgutel on aastate jooksul üle 5000 vabatahtliku löönud kaasa pärandkoosluste taastamisel ja hooldamisel ning olnud abiks mitmete linnu- ja loomaliikide (nt kõre, harivesiliku, nahkhiirte, meriforelli, niidurüdi jt) elupaikade korrastamisel.

Talgutõrude jagamise eesmärk on kogukondliku talgukultuuri edendamine ja talgute looduse
heaks rakendamine. Tõru pälvinud talgud on korraldatud vabatahtlike või vabaühenduste poolt ning neil kaasa löömine on kõigile vabatahtlik. Kõik talgud toimuvad oktoobri esimesel nädalavahetusel, 5.– 7. oktoobril, mil toimub üle-euroopaline ettevõtmine Big Green Weekend. Samal nädalavahetusel teevad tuhanded vabatahtlikud looduskaitselist tööd lisaks Eestile veel Suurbritannias, Prantsusmaal, Rumeenias, Islandil, Itaalias, Bulgaarias, Kreekas, Hollandis ja Sakasamaal. Teist aastat toimub Big Green Weekendi algataja ja läbiviija on Conservation Volunteers Alliance, kuhu kuulub ka ELF.