Kadakatalgud Saaremaal Laidevahes

19. august - 22. august 2011

Saaremaa on alati olnud tõeliselt mönus koht, kus ennast argipäevast ja linnakärast vabaks kiskuda. Kui sellele lisada parajalt füüsilist tööd, karastavat mereõhku ja -vett ning võrratu loodus, on tulemus garanteeritud! Talgusõpradel avaneb just selline võimalus Laidevahe looduskaitsealal Lõuna-Saaremaal.

Laidevahe on ELFi talguliste seas armastatud paigaks juba kümmekond aastat. Loodusearmastajale pakuvad kindlasti huvi siinsed vanad laialehelised metsad, poollooduslikud kooslused ning kaitsealal elavad mitmed ohustatud linnu- ja taimeliikide esindajad. Silmale pakuvad lisapõnevust looklevalt vahelduv rannajoon ja rannikujärved.

Talgute eesmärgiks on taastada väärtuslikku pärandkooslust ning laiendada selle hooldajate - kohalike lammaste ja hobuste - toitumisvõimalusi. Meie talgutööks saab olema saarlaslikult kangete kadakate harvendamine loopealselt. Jõudehetkedel on võimalus ennast kasta jahedasse merevette ja saada osa kohaliku perenaise kokakunstist. Õhtusel ajal on talguliste kangeid ihusid turgutamas kuum saunaleil ja piisavalt kibe viht. Tasub tulla ja anda oma panus looduse hüvanguks ning kogeda kohalike elanike sooja ja südamlikku vastuvõttu.

Talgujuhid on Rait Parts ja Tauri Tampuu.
Talguid toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.
Talgud Piusa jõe ürgorus Kuusnõmme talgud Vilsandi rahvuspargis