Karula mudakonnatalgud

03. september - 05. september 2021

Kevadel võib mõnest väikesest Kagu-Eesti tiigist kosta salapäraseid koputusi. Niimoodi häälitseb tiigipõhjas mudakonn. Liik asustab nii liivaseid alasid kui ka põllumajandusmaastikke, aiamaid ja peenraid, ehk teisisõnu kohti, kus pinnas on kerge ja sõmer. Nimelt on mudakonn väga varjatud ja öise eluviisiga kahepaikne, kes veedab päeva pinnasesse kaevunult ning ronib toidujahile alles õhtuhämaruses. Tagajalgadel asuvad tal kaevetööks justkui loodud pöiaköbrukesed.

Mudakonna iseloomustavad väike ümar keha, suured silmad ja püstised pupillid (teiste Eesti kahepaiksete pupillid paiknevad horisontaalselt). Intensiivse põllumajanduse ajajärgul kaovad mudakonnale sobilikud mitmekesised ja vahelduvad maastikud. Lisaks on mitmed sigitiigid võssa kasvanud või hoopistükkis kaladega asustatud, kes kudu ja kullesed nahka pistavad. Karula rahvuspark on üks paiku Eestis, mis on mudakonnale meeltmööda. Siin leidub veel rikkaliku pärandkultuuriga loodusmaastikke ning on säilinud sajandivanused taluhooned ja põllupaigad. 

Karula talgutel parandame ühe tiigi valgus- ja hapnikuolusid, kitkudes välja hundinuiasid. Nii loome mudakonnadele paremad tingimused sigimiseks. Seiklushimulisemad saavad kahlajapükstega tiiki sisse minna. Tööst vabal ajal tutvume siinse kauni kuppelmaastikuga ja saame nautida ka kohalikku traditsioonilist suitsusauna. 

Talguid toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK).

NB! Talgutel osalejatel palutakse ette näidata COVID-19 vaktsineerimise või läbipõdemise tõend. Tõendi puudumise korral palutakse enne talguid teha COVID-19 kiirtesti.
Pole saadaval
Lisa annetus
10 €
Lisa ootejärjekorda

Kuidas osaleda?

Nupul "Registreeri talgutele" vajutades lisatakse talgud ostukorvi ning lehekülje ülaserva tekib kollane ostukorvi riba. Sellel real vajutades avaneb registreerimisankeedi täitmise ja talgute eest pangalingiga tasumise vaade. Ostukorvi saab korraga lisada ühe inimese registreeringu ühele või mitmele erinevale talgule. Ostukorvi ei saa korraga lisada mitme erineva inimese registreeringut samale talgule, sest täita saab ainult ühe osaleja registreerimisankeedi korraga. Niisiis tuleks pere-  või sõpruskondade ühisel talgutele minemisele iga täiskasvanu või laps eraldi registreerida.

Kuni 19-aastastele õpilastele kehtib osalustasust soodustus -50%. Soodustuse jõustumiseks tuleb registreerimisankeedil kasutada sooduskoodi OPILANE.

Eelkooliealistele lastele on talgutel osalemine tasuta. Selleks tuleb registreerimisankeedil kasutada sooduskoodi LAPS ning panna linnuke valiku "Tasu arvega" ette (0-eurose arve puhul pangalink ei tööta).
Kõmsi orhideetalgud Muinastulede Ööl  Толоки для чесночницы в Карула