Kunstilised mudakonnatalgud Karulas

08. september - 10. september 2023

Septembri avalöögina on talgulistel võimalik abiks olla mudakonnale: pontsakale kahepaiksele, kes oma suurte ja ümmarguste kutsikasilmadega lööb nunnumeetri skaalal kahtlemata rekordeid. Tööd tehes pakuvad silmailu Karula rahvuspargi kaunid sügisvärvides kuppelmaastikud ning präänikuna pakume talgulistele kunstitundi Ähijärve-äärsel puisniidul, mida juhendab tänavuse teema-aasta logo autor – kunstnik Ülle Ottokar.

Intensiivse põllumajanduse ajajärgul kaovad mudakonnale sobilikud mitmekesised ja vahelduvad maastikud. Lisaks on mitmed sigitiigid võssa kasvanud või hoopistükkis kaladega asustatud, kes kudu ja kullesed nahka pistavad. Karula rahvuspark on üks paiku Eestis, mis on mudakonnale meeltmööda. Siin leidub veel rikkaliku pärandkultuuriga loodusmaastikke ning on säilinud sajandivanused taluhooned ja põllupaigad. 

Karula talgutel parandame sigitiikide valgus- ja hapnikuolusid, kitkudes välja hundinuiasid. Nii loome mudakonnakullestele arenguks paremad tingimused. Seiklushimulisemad saavad kahlajapükstega tiiki sisse minna. Kui mudakonnatööst aega üle jääb, saab abiks olla ka Ähijärve kaldal invasiivse võõrtaimeliigi vereva lemmmaltsa tõrjumisega.

Tööst vabal ajal naudime varasügisest loodust ja kohalikku traditsioonilist suitsusauna. Pühapäeval ootab talgulisi ees juba eelpool mainitud joonistamistund.

Talguid toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK).

Pole saadaval
Lisa annetus
15 €
Lisa ootejärjekorda

Kuidas osaleda?

Nupul "Registreeri talgutele" vajutades lisatakse talgud ostukorvi ning lehekülje ülaserva tekib kollane ostukorvi riba. Sellel real vajutades avaneb registreerimisankeedi täitmise ja talgute eest pangalingiga tasumise vaade. Ostukorvi saab korraga lisada ühe inimese registreeringu ühele või mitmele erinevale talgule. Ostukorvi ei saa korraga lisada mitme erineva inimese registreeringut samale talgule, sest täita saab ainult ühe osaleja registreerimisankeedi korraga. Niisiis tuleks pere- või sõpruskondade ühisel talgutele minemisele iga täiskasvanu või laps eraldi registreerida.

Kuni 19-aastastele õpilastele kehtib osalustasust soodustus -50%. Soodustuse jõustumiseks tuleb registreerimisankeedil kasutada sooduskoodi OPILANE.

Eelkooliealistele lastele on talgutel osalemine tasuta. Selleks tuleb registreerimisankeedil kasutada sooduskoodi LAPS ning panna linnuke valiku "Tasu arvega" ette (0-eurose arve puhul pangalink ei tööta).
Kurdlehise kibuvitsa tõrjetalgud Saare- ja Hiiumaal Jänijõe vooluvete talgud II