Kõretalgud Saastna rannaniidul MAFFi ajal

20. september - 22. september 2019

Saastna talgud on suurepärane võimalus nautida kirjut sügist meeleolukas ja toredas seltskonnas kasulikku tööd tehes. Viimastel aastatel on siin kanda kinnitanud ka uustulnuk šaakal, kelle hilisõhtune ja võõrapärane ulg võib nii mõnelgi kananaha ihule tuua. Talgulisi kutsume aga Saastnasse sugugi mitte šaakalite pärast, vaid hoopis kõrele appi.

Kõre ehk juttselg-kärnkonn on Eestis haruldane kahepaikne, kes oma nime vääriliselt kannab seljal silmatorkavat ja heledat triipu. Varemalt Lääne-Eestis ja Pärnumaal tavaline liik on kadumas sobilike elupaikade hävimise tõttu: rannaniidud ja -karjamaad kasvavad võsad täis. Kõre, kes ei hüppa ja liigub vaid mööda maapinda tatsates, saab tegutseda üksnes avatud maastikul. Sestap lööme koos talgulistega Saastnas üheskoos käed külge, et üks rannaniit võsast puhastada. Nii on lootust, et kõrede kaunis õhtulaul Matsalus taas valjemalt kõlama hakkab.

Vaba aega kasutame kohalike vaatamisväärsustega tutvumiseks. Matsalu Rahvuspargi südames jagub avastamist nii linnuhuvilistele kui ka lihtsalt märgalamaastike fännidele. Samal ajal toimub Lihulas ka Matsalu Loodusfilmide Festival ehk MAFF ning talgulised saavad preemiaks minna laupäeva õhtul tasuta võidufilmi vaatama.

Talguid toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK).


ELFi X moositalgud Palupõhjas Neeruti mudakonna talgud