Kurese loopealsetalgud

19. juuli - 22. juuli 2012

Hea mitu aastat on kuulsaim otsimootor päringule "Kurese" andmas esimeseks vasteks "Jumalast hüljatud paik". Ometi ei ole see päris õige, täpsem oleks öelda tsivilisatsioonist hüljatud paik. Kuivõrd looja on kostitanud seda kanti igati külluslikult ning eraldatus ja inimsagina puudumine viimastel aastakümnetel on paigale lisanud kuhjaga oma- ja salapära.

Seda on hinnanud ka ELFi talgulised ning Kurese on meie talgukalendris viimasel kahel aastal väga hästi vastu võetud. Tõsi, ööseks valgete linade vahele ihkajail tuleb Kuresele need küll ise kaasa võtta ja enne telki või lakapealsele pugemist oma magamiskotti sokutada.

Talgutega läheme appi Kurese loopealseid võsast puhastama. Taastame ühisel jõul järjekordse tüki väärtuslikku kooslust ning anname teatepulga loomadele edasi.

Töö kõrvale ja järele uudistame ja kuulame lugusid paiga mitmekesisest loodusest ja kultuuriajaloolisest taustast. Lisa saab pärida kohalikult entusiastlikult loodustalunikult, kes Kurese kandi oma südameasjaks võtnud.

Talguid toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.
Saarnaki talgud Heinategu Viidumäe puisniidul