Maailma IX ELFi moositalgud Palupõhjas

14. september - 16. september 2018

Käes on saagikoristuse aeg: valminud on maitsvad õunad, pihlapuud punetavad ning põlluveerest saab noppida mustjassiniseid mahlakaid põldmarju. Selliseid suurepäraseid loodusande ei saa jätta ometigi niisama vedelema. Niisiis käivad saagikoristusega käsikäes ELFi moositalgud. Ja juba üheksandat aastat järjest!

Mida moositalgutel tehakse? Keerulist pole miskit ja kõik keerleb õunte ümber: õunu tuleb korjata, pesta, koorida ja koos põnevate lisanditega moosiks keeta. Ja nii üha uuesti. Eesmärgiks on varustada maitsva moosiga kõiki 2019. aastal toimuvate ELFi talgute hommikuseid pudrusööminguid. Kui soovid, et ka Sinu nimeline moos talgulisi rõõmustaks, siis tule appi moositalgutele! Kui sul on olemas oma isiklik koorimisnuga või mõni põnev moosiretsept, haara needki kaasa.

Üritus toimub traditsiooniliselt hubases Palupõhja Looduskoolis keset maalilist Alam-Pedja looduskaitseala. Tööst vabadel hetkel saab uudistada ümbruskonda, kasta ennast karastavasse jõevette või nautida saunaleili. Ja kui veab, saab silmata mõnda metslooma. Loodus on siinkandis rikkalik ja avastamisrõõmust puudu ei tule.

Liiv-esparseti talgud Sõõrul Nahkhiiretalgud Kloostri mõisavaremetes MAFFi ajal