Maailma VI ELFi moositalgud Palupõhjas

18. september - 20. september 2015

Looduskaitse vabatahtlike töised retked olulistesse elupaikadesse on ülemailmne järjest kasvav nähtus. Kuid seda, et neile väljasõitudel nauditakse hommikupudrul talguliste oma keedetud moosi juhtub vist ainul ELFi talgutel. See on nii sellepärast, et juba kuus aastat tagasi taipas grupp taibukaid talgulisi et kui suvine heinatöö toob talvise hingerahu, siis suvisele hingerahule aitab kaasa sügisene moositegu.

Moosikeetmise nädalavahetuseks on traditsiooniliselt septembrikuu kolmas nädalavahetus  ning ka kohaks on juba oma järeleproovitud hääduses Palupõhja Looduskooli köök.

Sestap haarakem taas kaasa õunakoorimisnoad, hüvad ideed õunamoosi retseptideks, rõõmus tuju ja rikkalik kogemustepagas ning kogunegem jahedate sügisilmade eest kuuma pliidi ümber.

Kui keegi veel ei tea, siis moosikeetmistalgutel kooritakse õunu, hakitakse õunu, tassitakse õunu, otsitakse purke, nuputatakse mida õuntele lisaks purki pista, pestakse purke, maitstakse kollektiivselt valmivat kraami, villitakse tulikuum moos purkidesse. Ja hakatakse otsast peale. Ja siis veelkord. Ja veelkord. Nõrkemiseni : )

Ometi jääb sellest kõigest alati jaksu üle, et jalutada metsas ja rabas, ujuda veel kinnikülmumata Emajões, riisuda lehti, laduda puid, kütta sauna, mängida väsimatu talgukoeraga palli ning nautida varasügist veel mitmel-setmel moel.

Talgujuhid Pille Tammur ja Anu Almik.

Kõretalgud ja loodusfilmid Matsalus Kukemarjanõmme talgud Rammul III