Maailma VIII ELFi moositalgud Palupõhjas

22. september - 24. september 2017

Looduskaitse vabatahtlike töised retked olulistesse elupaikadesse on ülemailmne järjest kasvav nähtus. Kuid seda, et neile väljasõitudel nauditakse hommikupudrul talguliste oma keedetud moosi juhtub vist ainul ELFi talgutel. See on nii sellepärast, et juba kaheksa aastat tagasi taipas grupp taibukaid talgulisi et kui suvine heinatöö toob talvise hingerahu, siis suvisele hingerahule aitab kaasa sügisene moositegu.

Moosikeetmise  kohaks on juba oma järeleproovitud hääduses Palupõhja Looduskooli köök. Haarakem sinna kaasa õunakoorimisnoad, hüvad ideed õunamoosi retseptideks, rõõmus tuju ja rikkalik kogemustepagas ning kogunegem jahedate sügisilmade eest kuuma pliidi ümber.

Kui keegi veel ei tea, siis moosikeetmistalgutel kooritakse õunu, hakitakse õunu, tassitakse õunu, otsitakse purke, nuputatakse mida õuntele lisaks purki pista, pestakse purke, maitstakse kollektiivselt valmivat kraami, villitakse tulikuum moos purkidesse. Ja hakatakse otsast peale. Ja siis veelkord. Ja veelkord. Nõrkemiseni : )

Ometi jääb sellest kõigest alati jaksu üle, et jalutada metsas ja rabas, ujuda veel kinnikülmumata Emajões, riisuda lehti, laduda puid, kütta sauna, mängida väsimatu talgukoeraga palli ning nautida varasügist veel mitmel-setmel moel.

Talgujuhid on Pille Tammur ja Anastassia Varlõgina.
Kõretalgud ja loodusfilmid Matsalus Vormsi talgud I