Manija kõretalgud

06. september - 08. september 2013

Septembri esimesel nädalavahetusel on ELFi talgulistel hea võimalus öelda tere Manija saarele ja seal elavatele kõredele. Kui veel 1980. aastatel on Manija kandnud ühe suurima kõrepopulatsiooniga saare tiitlit, siis praegu tuleb abikäsi ulatada, et kõikjal haruldaseks jäänud kõrele kudemispaigad säilitada.

Järglaste ilmaletoomiseks kõrele sobivad tiigid on taimestikuvabad ning puhaste kallastega, päikesele avatud ja kiiresti soojeneva veega. Selliste tingimuste hoidmiseks võetakse ette hooldustööd nii vees kui ka maal. Talgutel lööb kaasa kõre-ekspert Riinu Rannap, kes teab täpselt, kuidas kõrede elu Manijal kulgeb ja mida nad talgulistest mõelda võivad.

Kõretalgud on osalemiseks jõukohased igaühele ja pakuvad lisaks heale tundele ka rohkelt avastamisrõõmu ning uusi teadmisi ja tutvusi. Meeldejäävad looduselamused saarel on garanteeritud – sügis on käes ja üle saare kulgeb tuhandete lindude rändetee, kelle liigilisest ja arvulisest rohkusest võib pilt üsna kirjuks minna. Talguteks seatakse end sisse Riida turismitallu, kus lisaks muidu mõnusale olemisele saab ka sauna, et talguhigi maha pesta.

Talguid toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.
Talgud Elda kandis Aegna-Põgari-Kabli talgutriatlon