Must-toonekure talgud Luusikas

30. september - 02. oktoober 2016

Lääne-Virumaale veereb ELFi talguvanker üsna harva. Tänavu sügisel on üheks väärt põhkjuseks, miks seda viga parandada must-toonekured, kes seal asuva Luusika looduskaitseala kandis on juba aastakümneid pesitsenud.

Sealsetest toonela lindudeist tuntuim on kahtlemata must-toonekurg Raivo, kelle tegemisi on Kotkaklubi eksperdid jälginud ja meile kõigile vahendanud juba kümme aastat. Just nii palju möödub tänavu hetkest, mil Raivo endale saatja selga sai.

Üllataval kombel töötab see riistapuu senimaani ja tänu sellele on meil vähemalt ühe Eestis pesitseva must-toonekure elust üsna hea ülevaade. Must-toonekurgi elab seal peale temale veel teisigi ja selleks, et neil ikka paremini läheks, saame me kõik oma panuse anda.

Nagu mujalgi meie maal, on ka Luusika looduskaitseala ümbruses väikeseid jõgesid, mis erinevatel põhjustel võsasse on kasvanud ja kuhu üsna suurte mõõtmetega lind enam hästi ja turvaliselt ligi ei pääse.

Tublide talguliste abiga teeme ühe sellise jõelõigu pealetungivast võsast ja jõkke kukkunud puudest puhtaks ning tekitame seeläbi Lääne-Virumaa must-toonekurgedele mõnusa koha, kus nokk kalaseks teha.

Lisaks talgutööle tutvume ka ümbruskonna loodusega ja teeme sauna.

Talguid toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.
Maailma VII ELFi moositalgud Palupõhjas Talgud Vormsil II