Osmussaare talgud I

06. august - 10. august 2018

Osmussaarel on meie tublid talgulised käinud juba hulk aastaid ja saarega heaks sõbraks saanud. Kui sina ei ole veel sellele väikesele maagilisele saarele jõudnud, on nüüd just õige aeg. Sel talgul liituvad meiega ka rahvusvahelised vabatahtlikud.

Osmussaar oma klibuste kõrgete randadega asub Eesti looderannikul. Ta on parajalt väike, nii et jõuab saarele paari tunniga ringi peale teha ja parajalt suur, et ikka midagi avastada jääb. Randa mööda võib kõndida tubli 14 kilomeetrit, enne kui ring täis saab. Siit leiab huvitavat nii taime- kui kivimisõber, ajaloo- kui linnuhuviline. Ja muidugi võib saarele tulla ka lihtsalt mõnusat aktiivset puhkust nautima.

Osmussaare maastikukaitseala on loodud haruldaste ja teaduslikult väärtuslike geoloogiliste objektide ning taimekoosluste kaitseks. Saarel on kaitse all erinevaid soontaimeliike, samblaid, seeni ja tervelt 14 erinevat liiki käpalisi ehk maakeeli orhideesid.

Paekivisele saarele omaselt on siingi loopealsed, mis on tekkinud inimese ja looduse koostöös ning loonud haruldaselt liigirikkad pärandkooslused. Loopealsed püsivad üksnes siis, kui neil loomi karjatatakse. Juba kasutusest väljalangenud loopealset peab aga enne uuesti kasutusele võtmist kadakatest puhastama. Just kadakate langetamine ja kokkukandmine saab olema põhiliseks tööks ka sellel korral.

Lisaks talgutööle matkame saare põnevamatesse paikadesse, ujume meres ning naudime mõnusat laagrielu toreda talguseltskonnaga. Sauna saab ka.

Osmussaarel liituvad meiega välismaa vabatahtlikud, kes jätkavad rabatalgutega Feodori soos. Kes soovib, võib tulla Osmussaarelt kaasa otsejoones edasi Feodori soosse teisele poole Eestimaad. (Sel juhul palun registreerida eraldi ka Feodori soo talgutele.)

Talguid kaasrahastab RMK.

Võiduküla kõretalgud II Kanada kuldvitsa tõrje talgud Raadil III