Palupõhja loodus- ja talgulaager peredele

24. oktoober - 26. oktoober 2014

Nii nagu ümbritsevas looduses, nõndasamuti on ka Palupõhja looduskoolis alanud ettevalmistused talve saabumiseks. Tavapäraselt ootab kool sel puhul sügisesel koolivaheajal talgulisi koos peredega endale külla, et loodustarkusi jagada ja mõned pakilisemad toimetused üheskoos joonde ajada.

Alam-Pedja südames asuv Palupõhja loodukool on suurepärane looduse ja iseenda tundma õppimise paik. Siinne lummav ümbrus, õdus taristu ja siin tegutsevate inimeste entusiasm avab siia sattujate meeled justkui nõiaväel ning alati minnakse siit uute teadmiste ja heade emotsioonidega.

Tore on ka see, et palju selle kooli püsimiseks ja arenemiseks vajalikust tööst tehakse ära nende samade õppurite ja entusiastide poolt priitahtlikult. Ka ELFi talgulised on siin juba aastaid oodatud külalised.

Talgulisi ootavad kõiksugu sügistööd – akende ettevalmistamine külmaks ajaks, lehtede riisumine ja muud aiatööd, talvepuude lõhkumine ja ladumine. Ümbritsevast loodusest võtame lähema vaatluse alla jõeäärsed lamminiidud ehk luhad. Luhtadest räägib ja sealset elu tutvustab Jaak-Albert Metsoja.

Laagrit toeteb SA Keskkonnainvesteeringute Keskus

Ebapärlikarbitalgud Lahemaal Põletamistalgud Rammu saarel