Palupõhja loodus- ja talgulaager peredele

25. oktoober - 27. oktoober 2013

Palupõhja looduskool ei maga talveund. Külmal ajal on siin alati palju sagimist – just siis on parim aeg näiteks metsaelanike jälgede uurimiseks. Kuid enne veel, kui see põnev külmem aeg kätte jõuab, ootab kool taaskord abilisi ennast talvevalmis seadma. Nagu ikka ootab ta sügisesel koolivaheajal talgulisi koos peredega.

Alam-Pedja südames asuv Palupõhja loodukool on suurepärane õppimise paik. Siinne lummav ümbrus, õdus taristu ja siin tegutsevate inimeste entusiasm avab siia sattujate meeled justkui nõiaväel ning alati minnakse siit uute teadmiste ja rõõmsate emotsioonidega.

Tore on ka see, et palju selle kooli püsimiseks ja arenemiseks vajalikust tööst tehakse ära nende samade õppurite ja entusiastide poolt priitahtlikult. Ka ELFi talgulised on siin juba aastaid oma tööka suhtumisega oodatud külalised.

 Sellel korral on tööks kõiksugu sügistööd – akende ettevalmistamine külmaks ajaks, lehtede riisumine ja muud aiatööd, talvepuude lõhkumine ja ladumine. Nagu mitmeid aastaid tavaks on talgutel ka oma fookusteema, milleks sellel korral on puuseened. Puuseeni aitab leida ja ära tunda ELFi metsaekspert Indrek Sell.

Laagrit toeteb SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Harivesilike talgud Haanjamaal II Põletamistalgud Rammu saarel