Piirissaare mudakonnatalgud III

22. oktoober - 24. oktoober 2021

Mudakonn on ümara ninamiku, suurte silmade ja väikese kehaga kahepaikne, kellele on peenramaad armsamaiks toitumispaigaks, sest siin saab kaitsva hämariku varjus hulganisti mekkida keelt alla viivaid ja krõmpsuvaid sipelgaid, jooksiklasi ja ämblikke. Muutuvad aga ajad, inimesed ja maakasutusviis, mistõttu Piirissaarel jääb vanausuliste traditsioonilisi kõrgeid sibulapeenraid üha vähemaks.

Mudakonna arvukuse vähenemisel on kõikjal Eestis oluline roll sigitiikide kadumisel ning traditsioonilise maaviljelusel muutusel – väikesed ja vahelduvad pärandmaastikud asenduvad lausaliste kultuurmaastikega. Piirissaarel ohustab mudakonna head käekäiku lisaks veel arvukas nastikute asurkond. Nastikute vastu me talgutööga kuidagi ei saa, küll aga saame puhastada sigitiikide kaldaid võsast, et seeläbi luua mudakonnadele liikumiskoridore toitumis- (peenramaad) ja sigimisalade (tiigid) vahel.

Piirissaarel on keskmise eestlase jaoks kahtlemata küljes eksootiline ja põnev maik. On ju siinne kultuur ja elulaad nii mõneski asjad mandrielanike omast erinev. Vanausulised ja traditsiooniline köögiviljakasvatus, soine saar ja omapärased kõrged sibulapeenrad — tegemist oleks justkui täiesti teistsuguse maailmaga. Ühtlasi on see kahjuks ka kaduv maailm: eakaid inimesi, kes veel vanu traditsioone alal hoiavad, jääb aasta-aastalt vähemaks ning noori peale ei tule. Seetõttu on siinsed maastikud muutumas.

Õhtuti ja pühapäeval uudistame Piirissaare külatanumaid ja saare põnevat loodust. Piirissaar oma kolme küla, 30 püsielaniku ja salapärase soise maastikuga on tõeline pärl Eesti väikesaarte nimistus.

Talguid toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK).

NB! Talgutel osalejatel palutakse ette näidata COVID-19 vaktsineerimise või läbipõdemise tõend. Tõendi puudumise korral palutakse enne talguid teha COVID-19 kiirtesti.
Pole saadaval
Lisa annetus
10 €
Lisa ootejärjekorda

Kuidas osaleda?

Nupul "Registreeri talgutele" vajutades lisatakse talgud ostukorvi ning lehekülje ülaserva tekib kollane ostukorvi riba. Sellel real vajutades avaneb registreerimisankeedi täitmise ja talgute eest pangalingiga tasumise vaade. Ostukorvi saab korraga lisada ühe inimese registreeringu ühele või mitmele erinevale talgule. Ostukorvi ei saa korraga lisada mitme erineva inimese registreeringut samale talgule, sest täita saab ainult ühe osaleja registreerimisankeedi korraga. Niisiis tuleks pere- või sõpruskondade ühisel talgutele minemisele iga täiskasvanu või laps eraldi registreerida.

Kuni 19-aastastele õpilastele kehtib osalustasust soodustus -50%. Soodustuse jõustumiseks tuleb registreerimisankeedil kasutada sooduskoodi OPILANE.

Eelkooliealistele lastele on talgutel osalemine tasuta. Selleks tuleb registreerimisankeedil kasutada sooduskoodi LAPS ning panna linnuke valiku "Tasu arvega" ette (0-eurose arve puhul pangalink ei tööta).
Surju must-toonekuretalgud Ekstreemsed rüditalgud Kõinastu leel