TALGULODI: Piirissaare mudakonnatalgud Jõmmuga

11. august - 14. august 2022

Hooaja eksklusiivseim talguüritus! Mida võis saja aasta eest kogeda laevnik kaubalodjal, mis kulges tasasel jõel vooluga Peipsi poole ning pakkus teel võrratuid vaateid Emajõe Suursoole? Milline tunne oli elada lodjal, magades trümmis rippkoil või hoopiski lodjatekil tähistaeva all? ELF ja Tartu Lodjakoda toovad Sinuni harukordse võimaluse looduskaitselise töö ning nelja päeva lodjaelamuste ühendamiseks.

Nendel talgutel sõidetakse lodjaga Jõmmu Tartust Piirissaarde, et parandada mudakonna elupaiga seisundit. Lodi jääb Piirissaare sadamas ankrusse ning pakub meile kolmeks ööks kodu. Arvestada tuleks sellega, et magamiseks ja söögitegemiseks kasutatav trümm on üks suur ruum, mistõttu ei tasu nendelt talgutelt loota privaatsust. Samuti on eelnevalt hea teada, et pesemisvõimaluste osas tuleb loota Peipsi järves suplemisele või saarevahi kodu dušinurgale Tooni külas. Hetkel ei ole nendele talgutele ettenähtud sauna, kuid ehk aitab hea suuvärk meil mõne kohaliku ära rääkida.

Mudakonn on ümara ninamiku, suurte silmade ja väikese kehaga kahepaikne, kellele meeldib öösiti Piirissaare sibulapeenarde vahel selgrootuid krõmpsutada. Talgulised saavad saarel abiks olla sigitiikide süvendamise ja liivikuala laiendamisega, sest sigimisveekogude seisukorra halvenemine on üheks põhjuseks liigi arvukuse langemisel.

Piirissaarel on keskmise eestlase jaoks kahtlemata küljes eksootiline ja põnev maik. On ju siinne kultuur ja elulaad nii mõneski asjas mandrielanike omast erinev. Vanausulised ja traditsiooniline köögiviljakasvatus, soine saar ja omapärased kõrged sibulapeenrad — tegemist oleks justkui täiesti teistsuguse maailmaga. Piirissaar oma kolme küla, 30 püsielaniku ja salapärase maastikuga on tõeline pärl Eesti väikesaarte nimistus ning talgute käigus leiame küllaldaselt aega ümbruskonnaga tutvumiseks.

Talguid toetatavad Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) ja Tartu Mart Reiniku kool.

Vaata pilte lodjast Jõmmu ja Piirissaare mudakonnast

Pole saadaval
NB! Nendele talgutele ei kehti õpilase-, lapse- ja talgutuusiku soodustused!
Lisa annetus
20 €
Lisa ootejärjekorda

Kuidas osaleda?

Nupul "Registreeri talgutele" vajutades lisatakse talgud ostukorvi ning lehekülje ülaserva tekib kollane ostukorvi riba. Sellel real vajutades avaneb registreerimisankeedi täitmise ja talgute eest pangalingiga tasumise vaade. Ostukorvi saab korraga lisada ühe inimese registreeringu ühele või mitmele erinevale talgule. Ostukorvi ei saa korraga lisada mitme erineva inimese registreeringut samale talgule, sest täita saab ainult ühe osaleja registreerimisankeedi korraga. Niisiis tuleks pere- või sõpruskondade ühisel talgutele minemisele iga täiskasvanu või laps eraldi registreerida.

NB! Nendele talgutele ei kehti õpilase-, lapse- ja talgutuusiku soodustused!
Abruka saare rüditalgud II Käina rüditalgud