Pühajõe must-toonekuretalgud (täistaimetoiduga)

01. oktoober - 03. oktoober 2021

Vaid vähestel on olnud õnne kohata meile nii tuttava valge-toonekure süngeilmelist ja haruldast venda must-toonekurge. Ometigi on viimane, erinevalt valge-toonekurest, siinmail põlisasukas. Siiski on too tumeda sulerüü ja pikkade punaste jalgadega lind olnud Eestis alati vähearvukas ning inimeste uudishimulikest pilkudest eemale hoidev, mistõttu on vähe neid, kellel on saanud osaks au must-toonekurega silmast silma kohtuda.

Must-toonekure arvukus on langustrendis. Esiteks vähendab metsade raie talle sobilikke elupaiku ning teiseks on kehvas seisundis paljud metsaojad, kus ta toitu otsimas käib. Arvukuse vähenemise taga on põhjuseid loomulikult teisigi, kuid just tingimuste parandamine toitumisojade juures on see, mida on võimalik talgutööga must-toonekure heaks ära teha. Nõnda on kuremammadel ja -papadel lihtsam ojale ligi pääseda ning oma järelkasvule toitu hankida. Niisiis saame talgutöö raames võsa maha võttes ja kaldaalasid avades tagada Toonela lindudele paremad võimalused oma arvukuse tõstmiseks. Töid koordineerib ornitoloog ja pesakaamerate korüfee Urmas Sellis MTÜ Kotkaklubist.

Looma- ja keskkonnasõprade rõõmuks on sellel talgul pakutav toit täistaimne ehk vaba loomsetest toorainetest.

NB! Talgutel osalejatel palutakse ette näidata COVID-19 vaktsineerimise või läbipõdemise tõend. Tõendi puudumise korral palutakse enne talguid teha COVID-19 kiirtesti.
Pole saadaval
Lisa annetus
10 €
Lisa ootejärjekorda

Kuidas osaleda?

Nupul "Registreeri talgutele" vajutades lisatakse talgud ostukorvi ning lehekülje ülaserva tekib kollane ostukorvi riba. Sellel real vajutades avaneb registreerimisankeedi täitmise ja talgute eest pangalingiga tasumise vaade. Ostukorvi saab korraga lisada ühe inimese registreeringu ühele või mitmele erinevale talgule. Ostukorvi ei saa korraga lisada mitme erineva inimese registreeringut samale talgule, sest täita saab ainult ühe osaleja registreerimisankeedi korraga. Niisiis tuleks pere- või sõpruskondade ühisel talgutele minemisele iga täiskasvanu või laps eraldi registreerida.

Kuni 19-aastastele õpilastele kehtib osalustasust soodustus -50%. Soodustuse jõustumiseks tuleb registreerimisankeedil kasutada sooduskoodi OPILANE.

Eelkooliealistele lastele on talgutel osalemine tasuta. Selleks tuleb registreerimisankeedil kasutada sooduskoodi LAPS ning panna linnuke valiku "Tasu arvega" ette (0-eurose arve puhul pangalink ei tööta).

Rammu kukemarjanõmme talgud Imukvere must-toonekuretalgud