Puiskarjamaatalgud Vana-Lahetagusel

24. august - 27. august 2009

Pea kõigist Eesti suurematest linnadest mõõtes on Lääne-Saaremaa üks kaugemaid kante. Kuid need, kes arvavad siit leidvat ääremaa viletsat elu-olu, peavad kõvasti pettuma. Külalisi võtavad siin vastu imekaunid maastikud ja ülimalt toimekad kohalikud elanikud.

Oma talguvarustuse löömegi seekord lahti ühe säärase toimeka pererahva juures pisikesel Vana-Lahetaguse hoiualal Lehtmetsa mahetalu valdustel. Vaatamata oma võrdlemisi väiksele, ligikaudu 50-hektarilisele pindalale, hõlmab hoiuala väga mitmeid ohustatud elupaigatüüpe ja on koduks paljudele taimeharuldustele. Talgutööks on kauni puiskarjamaa võsast harvendamine. Lehtmetsal toimetamist teevad lõbusamaks uudishimulik kitsekari ja kohalikud mahehõrgutised.

Õhtupoolikuid sisustame ujumaskäikudega, väljasõiduga Harilaiule ja saunalaval muljetamisega. Talgu viimasel päeval on meil aga unikaalne võimalus teha meresõit vanalaevaga Runbjarn. See on Ruhnu jahta, sajanditaguste Ruhnu hülgeküttide laevade eeskujul eelmisel aastal valmistatud laev. Plaan on teha tiir merel ning käia ka Abrukal.

Talguid toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus. Jahtat toetab AS Tallinna Sadam.
Puisniidutalgud Hobulaiul Talgud Kavaru rannaniidul