Rahvusvaheline riisumine (nr 1) Laelatul

21. juuli - 24. juuli 2009

Suvine heinategu toob talvise hingerahu! Ja hingerahu saab veelgi priskem, kui heinateo vahele põimida karastavat ujumist, parajalt rattasõitu ning mõnusat äraolemist looduskaunis kohas. Erilist hõngu annab haruldane liigirikkus igas hangutäies heinas ning hanguhoidjate rahvusvahelisus.

Laelatu puisniit asub Puhtu-Laelatu looduskaitsealal Virtsu kandis ning on Eesti üks silmapaistvamaid kooslusi, hoides enda käes ka Euroopa liigirikkuse rekordit. Siin loendati ruutmeetrisel proovitükil 76 liiki soontaimi. Heinateoga aitame hoida ja hooldada neid väärtusi, meie tööks saab olema mahaniidetud heina kokkuriisumine ja kuhja ajamine. Laelatu puisniidul on heina tehtud juba sajandeid. Just tänu sellele on tekkinud nii liigirikas taimekooslus ja ilus pargitaoline maastik. Siinne looduslik tasakaal on väga õrn. Juba paariaastane paus hooldustöödes tähendaks harukordse liigirikkuse kadumist, mis ei pruugi kunagi taastuda.

Laelatule on tulemas ka talgulisi Suurbritanniast ja suhtlemine saab olema nii eesti, kui inglise keeles. Lisaks koos töötamisele võtame ette pisikesi matku ümbruskonda, teeme ühiselt süüa ja sauna.

Talgud saavad olema ka eripärased oma transpordi korralduselt. Nimelt liigume elu- ja tööpaiga vahel ning ümbruskonnas ringi vaadates ainult jalgratastel. Jalgrattad laenutab meile Kaasaegsete Transpordilahenduste Keskus, muidugi võib tulla ka oma rattaga.
Talguid toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

PS Palume registreerumisel märku anda, kas oled tulemas oma jalgrattaga või soovid laenuratast.
Lambaaia talgud Saarnaki laiul Kadakatalgud (nr 1) Vilsandil