Rahvusvahelised jõetalgud Lahemaal II

06. august - 10. august 2015

Ikka on nii, et kui sulle tulevad kaugemad külalised, siis tahad neile erilisi elamusi pakkuda. Ebapärlikarp on Eesti looduse vaieldamatu pärl ning tema säilimise heaks peetavatele talgutele ootame sellel korral talgulisi üle ilma.

Juba mitmeid suvesid on ELF võõrustanud koostöös EstYesiga paari gruppi talgulisi üle maailma. Noored on siinmail teinud tubli tööd ning võitnud paljude eestimaalaste südameid. Tänavu on nad jälle kohal ja sellel korral on üheks plaaniks ebapärlikarpide elutingimuste parandamine Lahemaal.

Eestimaal kõige vanemaks elavat loomakest kaitsta pole aga sugugi lihtne, sest peale tema enda ja ta eluala peame ebapärlikarbi omapärase arengubioloogia tõttu hoolitsema ka vaheperemeheks olevate kalaliikide ning nende elukeskkonna eest.    

 Tänaseks on saadud selgust, et ebapärlikarp küll suudab oma Eestimaa viimases elupaigas sigida, aga millegipärast ei suuda noored karbid ellu jääda. Kõige nooremad leitud karbid on juba üle viiekümne aasta vanused ja uusi põlvkondi hetkel peale ei kasva.  

 Suvised täpsed tööd ebapärli karbi heaks on veel täpsustumas. Võimalikud tööd on: puude istutamine, jõekallaste koristamine ja niitmine, kopratammide likvideerimine.

 Lisaks tänuväärse töö tegemisele on võimalik avastada mitmekesist Lahemaa loodust ning peale tööd nautida kuuma saunaleili. Kindlasti õpime tundma ka ebapärlikarbi bioloogiat ning vee-elustikku laiemalt.

Talgujuhid Kristo Pärn ja Rimo Lausmaa.

Talguid toetab Euroopa Majanduspiirkonna toetuste programm Integreeritud mere- ja siseveekogude korraldamine".

Kadakatalgud Vilsandil Rüditalgud Käina bay