Rahvusvahelised kõretalgud Luitemaal

19. juuli - 22. juuli 2011

Luitemaa kaitseala rannaniidud Pärnumaa lõunaosas on mitmes mõttes ainulaadsed. Kuskil mujal Eestis pole loodusesõbral võimalik ühes ja samas paigas kevadel omapärast kõrede kõristamist kuulata ning suvel ninasõõrmetesse loodusliku gladiooli - niidu-kuremõõga magusat lõhna ahmida.

Kuid selline lummav kokteil loodushelidest ja -lõhnadest ei püsi ilma inimese abita. Et gladiool pilliroo ees ei taanduks, on vaja rannaniidul loomi karjatada. Et kõrelaul ühel kevadel ei vaibuks, tuleb kõre sigitiikidest veetaimi eemaldada ja selle kaldaid hooldada.

Talguliste tööks on seekordsetel talgutel kõre sigitiikide „peenhäälestus“ Võiste ja Pikla rannaniidul. Talguseltskonnast üle poole moodustavad EstYesi vahendusel saabuvad noored vabatahtlikud teistest riikidest. Peale tööd uurime ümbruskonna põnevaid paiku, võtame osa kohalikust kultuurielust ja naudime merd ning saunaleili. Luitemaa talgutel on suhtluskeelteks eesti ja inglise keel.

Talgujuhid on Kareem Jones ja Rimo Lausmaa.

Talguid toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus. Kareem on ELFi vabatahtlikuks Euroopa Ühenduse programmi Euroopa Noored toetuse abil

Talguregatt I: Manija-Abruka-Virtsu Talguregatt II: Kesse-Osmussaar-Vormsi