Sügistalgud Nedremal

04. oktoober - 06. oktoober 2013

Nedrema ootab tänavu ELFi talgulisi juba teist korda. Kui suvel tekitasid siin elevust vikatite, rehade ja hangudega heina tegevad talgulised, siis sel korral kavatseme kaasa pakkida saed ja oksakäärid, et heasse seisu aidata üks kena madalsoo lapp.

Oktoobri esimene nädalavahetus on juba kolmandat aastat Big Green Weekend, mis maakeeli tähendab seda, et vabatahtlikku looduskaitsetööd tehakse korraga mitmetes riikides üle Euroopa. Eestis on see loodustalguteks mitmet pidi hea aeg – kuldne sügis on täies hoos, sitikad-satikad ei sega tööd ning silmarõõmu pakuvad sügisvärvid ja rändele seadvad linnud. Kõige krooniks saavad talgulised osa ülemaailmsest linnuvaatluse aktsioonist.

Miks on talgupaigaks seekord just Nedrema madalsoolapike Põhja-Pärnumaal?  Tänapäevane liigirikkus pärandkooslustel arvatakse tihtilugu pärit olevat just madalsoodest ning heas seisundis madalsood on väga heaks puhvriks siin puisniitudel levivatele taimeliikidele. Nedrema on väga tähelepanuväärne paik ja selle paiga hea käekäik võiks kindalsti olla loodussõpradele südameasjaks.

Talguid kaasrahastab RMK. Talgute õnnestumisse panustab tublisti Pärnumaa Loodusmälestiste SA.

Talgud Vormsil II Harivesilike talgud Haanjamaal II