Talgud Hobulaiul

18. august - 21. august 2016

Praamisõidul Hiiumaale või Vormsile on ilmselt nii mõnigi uudishimulikum silm märganud väikest majakaga saarekest Rohukülast põhjapool. Tollele maalapikesele, nimega Hobulaid, kenal augustikuisel pärastlõunal kursi võtamegi. Oma nime on laid saanud kuulu järgi ajast, mil Haapsalu piiskopilinnuse hobused siin suvist äraolemist nautisid.

Tegelikult on see küll saladus ja ärge teistele rääkige, aga Hobulaid on üks lahedamaid paiku, kus veeta suve viimaseid päevi. Just siin, pisikesel rohelusse uppunud saarekesel võib eriti lihtsalt kõigi elamuste tulva all kogeda sedalaadi rõõmu, mida iga inimene peaks pimeda aja paremaks üle elamiseks suvel vähemalt korra tundma. ELF muidugi kutsub Hobulaiule ka asja pärast.

See püsivalt asustamata piklik saareke on sattunud looduskaitsjate huviorbiiti tänu oma mitmekesisele maastikule. Enamuse saarest katab mets, kuid siin on ka lagedaid aruniidulappe ja puisniit. Just puisniidu taastamisel ja hooldamisel on ELFi talgulised jõudumööda abis käinud, nii ka sel aastal. Vastavalt tööjärjele harvendame võsa, korjame oksi ja riisume heina.

Talgulised saavad Hobulaiul kogeda ühteaegu nii üksiku saare võlusid kui võõrustava majapidamise külalislahkust. Mõistagi ka karastavat merevett ja kuuma sauna.

Talguid toetab SA Keskkonainvesteeringute Keskus
Osmussaare talgud II Ebapärlikarbitalgud Lahemaal