Talgud Rammu saarel

24. märts - 26. märts 2017

Kas märts on just parim aeg väikesaarele põrutamiseks, selle üle võib vaielda. Küll aga on talgud väikesaarel üks parimaid märtsikuise nädalavahetuse veetmiseks. Ees ootab paljudele tuttav nõmm ja hoolitsev kohalike vastuvõtt.

Rammu on vaid ruutkilomeetrile mahtuv saareke, maapinnakõrgusega keskmiselt kaks meetrit. Eriti märkimisväärsed on sealsed väikesed järved ning Põhja-Eesti suurim rannaniit. Kunagi asus seal ka vilgas kaluriküla, kuid praeguseks on sellest säilinud üksnes varemed ning saarel asub vaid paar üksikut enamjaolt suvel kasutust leidvat uut eluaset.

Saare looduse seisukohast on äärmiselt oluline sealsete kukemarjanõmmede säilitamine ning taastamine. Kukemarjanõmmed on ainult Põhja-Eesti saartel levinud kooslused ning Rammu saarel on need suuresti kinni kasvanud. Taastamiseks peavad seal laiutavad männinoorendikud andma teed lagedale alale, kus saaks taastekkida seal varasemalt olnud omanäoline kooslus ja haruldased taimeliigid.

ELFi talgulised on oma seniste käikudega juba jõudsalt Rammu kukemarjanõmme alasid laiendanud ja sedakorda jätkame sama tööd. Kuna ilm praegusel aastaajal endast tuleohtu ei kujuta, siis saame tekkinud männioksad kohe ka põletada.

Talguid kaasrahastab RMK.

NB! Kuupäevad esialgsega võrreldes muudetud.
Osjatalgud Viidumäel Talgud Manilaiul