Talgud Rammu saarel

01. august - 04. august 2013

Umbes kuue kilomeetri kaugusel põhjarannikust, Kolga lahe maastikukaitsealal asub üks isemoodi saar. Kaugelt paistab see veteväljas laia seljakuna, justnagu suur ja pikk mereelukas. Lähemale jõudes on see vaid ruutkilomeetrile mahtuv ning keskmiselt kahe meetri kõrgusel merepinnast olev saareke. Eriti märkimisväärsed on sealsed väikesed järved ning Põhja-Eesti suurim rannaniit. Kunagi asus seal ka vilgas kaluriküla, kuid praeguseks on sellest säilinud vaid varemed. Arvasite ära, mis saarega on tegu? Kui ei, siis tulge vaadake ise järele.

Rammu saarele seavad ELFi talgulised end teele esmakordselt. Talgulisi on saar aga varemgi vastu võtnud ja kohalike huviliste algatusel kohtab saar neid kindlasti veelgi. Üks prioriteetsemaid tegevusi on sealsete kukemarjanõmmede säilitamine ning taastamine. Kukemarjanõmmed on ainult Põhja-Eesti saartel levinud kooslused ning Rammu saarel on need suuresti kinni kasvanud. Taastamiseks peavad seal laiutavad männinoorendikud andma teed lagedale alale, kus saaks taastekkida seal varasemalt olnud omanäoline kooslus ja haruldased taimeliigid.

Talgulised saavad abiks olla männihakatiste maha võtmisel ning okste kokkukuhjamisel. Kindlasti on ka võimalus küllaga ringi vaadata, matkata, supelda ning kogeda ehedat laagrielu ühel põneval väikesaarel Eestimaa põhjarannikul.

Talguid kaasrahastab RMK.
Suti rüditalgud Kõretalgud Harilaiul