Teeme Ära talgud Palupõhjas

01. mai - 03. mai 2015

ELFil on suur rõõm sel erilisel ajal, mil looduse muutumist võib tähele panna tundidega ja kui tervet Eestit nakatab Teeme Ära talgupäeva ülev meeleolu, kutsuda talgulisi taas kord Palupõhja osa saama kevadisest loodus- ja talgulaagrist.

Palupõhja looduskoolis töödest juba puudust ei tule. Looduskooli hooned ja aiad on vaja seada suvevalmis ning selles saavad oma rammu ja tarmuga abiks olla igas eas talgulised.  Samuti tuleks tegeleda järgmiseks talveks küttepuude varumise, lõhkumise ja riita ladumisega.

Mai alguses on õhk juba mõnusalt soe ja õue võibki toimetama jääda. Üheskoos tegutsedes saavad asjad märkamatult tehtud ning tärkav loodus ja mõnus seltskond garanteerivad meeldejääva nädalavahetuse, mis annab positiivset energiat terveks järgnevaks kuuks.

Tavapärasest enam tähelepanu pöörame sedakorda lindudele. On ju õhk praegu linnulaulust paks ja ka rändlinde võib veel usinalt suurte gruppidena liikumas näha. Palupõhja üleujutatud luhtadel sagib ka mitut eri liiki parte ning kui õnne on siis ehk näeme ka kalakotkast vete kohal saaki varitsemas.

Lisaks üheskoos töö vihtumisele ja ümbritseva looduse imetlemisele saab õhtul nautida saunamõnusid ning karastunumad võivad peale leili end ka värskendavasse vette kasta.

Talgujuht Robert Oetjen.

Korraldamist toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Kevadtalgud Nedrema puisniidul Talgud Ruhnul