Vaitka puisniidu talgud

06. august - 08. august 2012

Niipea kui heinaaeg ümber on paras aeg võtta jalge alla tee päris Läti piiri lähistele. Lisaks lõunamaa võludele ootab siin talgulisi Koiva-Mustjõe kaitseala üks pärle Vaitka puisniit. Aitame taastada puisniitu, mis on mitmete liikide esmaleiukohaks Eestis või Baltikumis.

Lätimaa turjal lesiv Koiva-Mustjõe maastikukaitseala on üks väga omanäolise loodusega ala. Suurejooneline Koiva jõgi, avarad luha-heinamaad, kuivad liivased männikud ja uhkete tammedega puisniidud ei ole just klassikaline Lõuna-Eesti vaatepilt. Lisaks silmailule pakub see piirkond elupaiku mujal Eestis haruldastele linnu- ja taimeliikidele. Talgulisi ootavat Vaitka puisniitu on hinnatud Eesti üheks kaunimaks lammipuisniiduks. ELF kutsub talgulisi selle väärtusliku ala säilimisele kaasa aitama, pannes käe külge puisniidu võsast puhastamisele.

Mõnusat (ja elektrivaba :-) äraolemist pakub talgulistele Koiva jõe kaldal asuv saunaga palkmaja. Lätimaa on siit sõna otseses mõttes kiviga visata, sest asub teisel pool jõge. Teeme tutvust kohaliku kandiga ning peame sauna- ja lõkkeõhtut.

Õhtusse juturingi tuleb oma suhtest looduse ja Koiva kandiga Vaitka talgulistele rääkima ilmakuulus loodusfotograaf Sven Zacek.

Talguid toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.
Kõretalgud Kumari laiul Alam-Pedja talgud