Varakevadised peretalgud Palupõhjas

25. märts - 27. märts 2010

Paastumaarjapäeva aegu on looduses imeline aeg. Kuigi tihtilugu võib kohata veel viimaseid miinuskraade, on õhk kevade ootusest paks. Jõed hülgavad jääkaane nagu maod oma naha.

Vapramad metsalinnud punuvad juba pesi. Karu ärkab ja paneb poegadele nimesid. Sellisest imelisest ajast kutsume kõiki osa saama kevadisel koolivaheajal järjekordsetel peretalgutel Palupõhja looduskooli heaks.

Palupõhja looduskool asub sügaval Alam-Pedja looduskaitseala metsade ja rabade vahel Emajõe ääres. Siin käivad loodust tundma õppimas nii lapsed kui täiskasvanud. Vabatahtlikud talgulised koos oma tööpanusega kooli heasse käekäiku on looduskoolis alati väga oodatud külalised. Abi on vaja puude ladumisel, heakorratöödel kooli ümbruses ja võsavõtmisel teeäärtest. Vastutasuks pakub looduskool kõiki oma mitmekesiseid võimalusi loodust kogeda (matkarada, paadid, binoklid jne), sooja sauna ja head äraolemist.

Peretalgud erinevad tavapärastest ELFi talgutest sellepoolest, et talgutöid ja tegemisi plaanides arvestame laste ning lastevanemate vajaduste ja jõuga. Peretalgutel saame ühiselt korraldada laste hoidmist ja sättida sobivalt päevatoimetusi. Talgutöid jagub kõikidele kaalukategooriatele.

Et peretalgud oleksid õiged peretalgud ootame igast perest (nii lasteta kui lastega) vähemalt kahte talgulist. Talgujuhid on Kuresoo ja Oetjeni peredest. Küsimuste korral tasub juba enne registreerumist helistada Siim Kuresoole numbril 56 469 026 või kirjutada aadressil siim@elfond.ee.

Palupõhja looduskooli talguid toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.
Talitalgud Soomaal Talgud Põhja-Liivi sooservadel