Vormsi talgud II

06. oktoober - 08. oktoober 2017

Aasta aastal järel kutsub Vormsi talgulisi tagasi. Nagu ütleb vanasõna, küll hea lugu laseb ennast kaks korda laulda. Vormsile võibki sõita igal ajal, ent sügisene talgureis toob kokku mitu head: kaunid mereäärsed maastikud, füüsilise töö värskes õhus ja talguliste toreda seltskonna. Muuseas, Rumpo poolsaare elukeskkonda hindab kõrgelt ka harilik tundrasamblik, kellele see on ainsaks elupaigaks Eestis.

Eesti kohta väga suure saare Vormsi rahvaarv on vähem kui sajandiga vähenenud pea 10 korda. Paljud siinsed väärikad pärandkooslused on jäänud peale inimeste lahkumist hooleta. Aga kuna saare loopealsed on looduskaitseliselt väga põnevad ning lootus nende jätkusuutlikule majandamisele on taas süttinud, tuleb taastamiseks käised üles käärida.

Nii saabki veel ühel kenal sügisesel nädalavahetusel eemaldada Rumpo loopealselt suuremaid ja väiksemaid männipuid, teha lõkketuld ning nautida koos looduses olemist.

Lisaks talgutööle kostitab Vormsi kohaletulnuid rannarootsi kultuuripärandi huvitavate tahkude, kaunite maastike ja kuuma saunaga.

Talguid kaasrahastab RMK

Vormsi talgud I Must-toonekure talgud Karulas I