Vormsi talgud täistaimetoiduga

21. september - 23. september 2018

Looduskaunis Vormsi saar rannarootsi pärandkultuurist pakatavate küladega on ELFi talgulisi sügiseti võõrustanud juba mitmeid aastaid. Ja nagu juba tavaks kujunenud, teeme ka tänavu talgutööd Rumpo ninal. Hansase talu sooja südamega perenaine Aime oma tuntud külalislahkuses pakub meile taas öömaja ja kuuma sauna.

Rumpo ninal saab meie tööks olema mändide järelkasvu eemaldamine ja oksahunnikute põletamine. Siin asub liigirikas loopealne, mis püsis sajandeid avatuna tänu Vormsi elanike loomakarjadele. Pärast põliselanikest rannarootslaste lahkumist jäid Rumpo pärandmaastikud hooleta ning kattusid kadakavõsaga. Õnneks ei olnud kahju pöördumatu ning aasta-aastalt tehtud töö on ala ilmet üha parandanud. Hooldus peab aga olema järjepidev, et saavutatud tulemust hoida.

Maailma suurim rõngasristide kogu kirikuaias, Saxby tuletorni tipust avanev hunnitu vaade, maagiliselt maaliline Suurallikas, arvukad rändrahnud ja armsalt karvased Šoti mägiveised on vaid mõned märksõnad iseloomustamaks Vormsi küllusliku silmailu. Taimetoitlaste ja ka lihtsalt gurmaanide rõõmuks on tänavu Vormsi talgutel pakutav menüü täistaimetoit. Huvitavad elamused ja põnevad maitsed!

Talguid kaasrahastab RMK.

Nahkhiiretalgud Kloostri mõisavaremetes MAFFi ajal Kõretalgud Alu karjääris